Zpravodajství

Komentář

Nová podpora bankovnímu sektoru

Dnešní obchodování na evropských trzích probíhalo bez větší volatility a v zelených číslech (aktuálně DAX 30 +0,1 % na 9.690 bodů). Hlavním pozitivní informace přišla z Itálie, kde se mezi ministerstvem financí, centrální bankou a komerčními bankami, dohodly podmínky pro fungování fondu...

Celý komentář
13:19

Akcie Anglo American prudce rostou

Dceřiná společnost londýnského těžaře, producent diamantů De Beers, dnes představila velmi dobrá čísla na úrovni tržeb. V dubnu zaznamenala prodeje ve výši 660 mil. USD, což představuje výrazný nárůst oproti předcházející aukci, kde utržila 617 mil. USD. Dle prohlášení CEO společnosti Melliera je trh s diamanty ve výrazně lepší kondici než na konci uplynulého roku. Po loňském zpomalení čínské poptávky a problémům s dostupností úvěrů byla společnost nucena snížit prodejní ceny o 15 %, přičemž nyní došlo k jejich 2% navýšení. Akcie mateřské společnosti Anglo American aktuálně přidávají na londýnské burze 8,3 % na 633 GBp.

12:04

Britská libra dnes na růstové vlně

Britská libra po dopoledním představení tamního indexu spotřebitelských cen za březen zpevňuje vůči téměř všem významným měnám. Růst britského CPI o 0,5 % překonal odhadovanou úroveň o 0,1 procentního bodu. Vůči euru libra aktuálně posiluje o 0,5 % na 0,797 EUR/GBP.

9:52

Akcie hotelů Accor rostou

Accor zaznamenává nárůst ceny svých akcií poté, co čínská společnost Jin Jiang International informovala o plánovaném navýšení podílu v tomto francouzském hotelovém řetězci. V současnosti již tak největší akcionář s podílem 12 % chce svoji pozici navýšit a stát se tak pětinovým vlastníkem společnosti. Titul na tyto informace zareagoval 3,7% růstem na 38,2 EUR.

9:42

Luxusní sektor dnes čelí prodejnímu tlaku

Akcie společností vyrábějících luxusní zboží dnes klesají poté, co tržby firmy Moet Hennessy Louis Vuitton za první kvartál nedosáhly očekávaných hodnot. Analytický konsensus předpokládal růst tržeb o 4,1 %, realitou však bylo navýšení pouze o 3 %. Akcie francouzského koncernu, pod jehož křídla spadá přes 60 značek luxusního zboží, na to reagují poklesem o 3,3 % na úroveň 141,3 EUR. Negativně reagují i akcie Christian Dior či Burberry.

8:22

Další pravděpodobné IPO na pražské burze

Daniel Křetínský oznámil záměr na úpis části majetku EPH na londýnské a pražské burze. Konkrétně by se mělo jednat o přibližně 15% podíl v dceřiné společnosti EP Infrastructure (EPIF), která vznikla spojením byznysů EPH v oblastech distribuce a skladování plynu, distribuce elektřiny a teplárenství. Zpráva přichází po včerejším oznámení záměru GE Money Bank, šesté největší banky působící v tuzemsku, která hodlá vstoupit na pražskou burzu v 2Q letošního roku. Podle neoficiálních informací o obě společnosti měla mít zájem čínská CEFC.

Komentář

Ranní komentář k 12.4.2016

Obchodování na evropském kontinentu se během včerejšího dne neslo v mírně vzestupném trendu. Německý index DAX připsal 0,6 % na 9683 bodů, širší EURO STOXX 50 si vedl velmi podobně a zaznamenal nárůst o 0,4 % na 2924 bodů. Příčinou tohoto příznivého vývoje bylo především oznámení plánu na vy...

Celý komentář
7:27

Alcoa odstartovala zámořskou výsledkovou sezónu

Třetí největší producent hliníku na světě včera reportoval své výsledky za 1Q letošního roku. Na úrovni tržeb svým výsledkem ve výši 4,95 mld. USD investory zklamal, kdy odhady byly nastaveny na 5,2 mld. USD. Naopak zisk na akcii ve výši 7c na akcii překonal predikovanou úroveň 2c. Negativně působí snížení výhledů způsobené slábnoucí čínskou poptávkou a rozhodnutí Boeingu, který částečně změnil dodavatele hliníku pro svou produkci. Letecká divize Arconic by tak měla dosáhnout na celoroční bázi tržeb 6 mld. USD, což je o 1 mld. USD nižší hodnota, než bylo původně indikováno. Management zároveň snížil svůj odhad letošního růstu globální poptávky po hliníku o jeden procentní bod na 5 %. Cena klíčového kovu se v průběhu loňského roku propadla o 19 %, zejména kvůli nadměrné produkci čínských výrobců a zpomalení růstu tamní ekonomiky. Titul v po-obchodní fázi reagoval poklesem o 4,5 % na 9,3 USD.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.