Zpravodajství

14:56

USD/CAD pokračuje v pádu

Měnový pár USD/CAD klesá druhý den v řadě. Aktuálně se obchoduje při 0,67% poklesu za 1,29 USD/CAD. Posilování kanadského dolaru je způsobeno především stále se zvyšující cenou ropy, která dnes zaznamenává nárůst o 0,6 % a překonala tak již hranici 40 USD/barel.

Komentář

Začátek výsledkové sezóny v USA

Dnešní obchodování na akciových trzích v Evropě začalo v červených číslech, kdy se trhy poměrně rychle dostaly do téměř 1% ztrát. Necelou hodinu od počátku obchodování však došlo k obratu sentimentu, který způsobily neoficiální informace z Itálie. Podle nich by se už dnes měli setk...

Celý komentář
14:26

Zámořské burzy otevírají mírnými zisky

Všechny významné akciové indexy USA zahajují pondělní obchodování mírným růstem. Index S&P 500 aktuálně přidává 0,5 % na 2052 bodů, technologický NASDAQ 100 pak připisuje 0,6 % na 4496 bodů. Nejvíce rostoucími tituly jsou těžařské společnosti, jež podporuje růst cen komodit. 

13:11

Akcie italských bank pokračují v růstu

Plán vytvoření fondu na záchranu italských bankovních institucí zatížených problematickými úvěry zveřejněný minulý týden, dostává stále reálnější obrysy.  V nejbližší době by se mělo odehrát setkání mezi představiteli ministerstva financí, centrální banky a zástupci největších bankovních domů. Akcie italských komerčních bank na tyto, zatím neoficiální informace, reagují výrazným růstem. UniCredit Bank aktuálně přidává 4,95 % na 3,2 EUR, Banco Popolare 8,35 % na 5,27 EUR.

11:50

Telenor ASA opouští Indii

Norská společnost Telenor ASA, orientující se na podnikání v oblasti telekomunikací, oznámila plánované ukončení svých podnikatelských aktivit v Indii. Její akcie na tuto zprávu zareagovaly 4,9% růstem na 136,5 NOK.

9:37

Burzy vymazaly své úvodní ztráty

Krátce po zahájení dnešního obchodování se evropské akciové indexy ponořily do téměř 1% ztrát. Během dopoledne však byly veškeré tyto poklesy již zcela vymazány a nyní se burzy nachází ve zhruba 0,5% ziscích. Nejvíce je obrat sentimentu patrný na finančních titulech, které v průměru přidávají 1 %. 

7:31

SAP svými předběžnými výsledky investory neoslnil

Za 1Q se společnosti podařilo na výnosech dosáhnout 4,7 mld. EUR, což bylo o 100 mil. EUR méně, než se očekávalo. Provozní zisk s 1,1 mld. EUR také zaostal za odhady. Příčinou slabších hospodářských výsledků je přenesení části výnosů až do 2Q letošního roku. Titul reaguje na nové informace oslabením o 2 % na 66,2 EUR. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.