Zpravodajství

Komentář

Německý zahraniční obchod a rostoucí ceny ropy vracejí na trh optimismus

Evropské akcie dnes rostou spolu s tím, jak se investoři navracejí do rizikovějších aktiv. Nálada na trzích se dnes zlepšila zejména díky pozitivnímu reportu ohledně vývoje exportu a importu z Německa a také díky růstu cen ropy.

Celý komentář
14:23

Akcie v USA navázaly na evropský optimismus

Úvod obchodování na zámořských trzích se nese v duchu mírných růstů, čímž navazuje na pozitivní evropský vývoj. Index S&P 500 aktuálně přidává 0,7 % na 2050 bodů. Rovněž druhý ze sledovaných amerických indexů NASDAQ vykazuje růst, a to o 0,5 % na 4492 bodů. Obdobně jako v Evropě je růst trhů tažen především posilujícími cenami akcií energetických společností.

13:53

Na akcie společnosti Axel Springer bylo zvýšeno investiční doporučení

Akciím mediální společnosti Axel Springer bylo zvýšeno investiční doporučení. Americká JPMorgan Chase zvýšila toto doporučení z „Neutrální“ na „Koupit“ a to zejména díky předpokládanému růstu zisků společnosti o 11 – 12 % v letech 2017 a 2018. Akcie Axel Springer reagují na tuto zprávu růstem o téměř 7 % na 49,87 USD.

13:21

Energie táhnou vzhůru komoditní měny

Pokračující růst cen ropy (WTI aktuálně přidává 1,46 % na 38,72 USD/barel) pozitivně působí i na některé měny. Nejvýrazněji zvyšující se ceny ropy ovlivňují kanadský dolar, který posiluje vůči všem významným světovým měnám. Nejvíce pak vůči japonskému jenu, a to o 1,16 % na 83,05 CAD/JPY. Vůči euru kanadský dolar připisuje 0,79% na 0,67 CAD/EUR a proti USD 0,69 % na 0,76 CAD/USD. Obdobný vývoj je dnes pozorovatelný i na australském dolaru.

12:26

Evropské akcie umazávají včerejší ztráty

Evropské akciové indexy dnes korigují včerejší ztráty. Německý DAX aktuálně posiluje o 1,11 % na 9640 bodů, index STOXX Europe 600 pak připisuje 0,63 % na 330 bodů. Evropské akcie táhne nahoru především odvětví energií, na které příznivě působí zvyšující se cena ropy. Americká lehká ropa WTI aktuálně přidává 1,3 % na 38,56 USD/barel. Daří se také finančnímu sektoru, jenž je podpořen plánem italské vlády na vytvoření záchranného fondu určeného na podporu problémovým bankovním institucím.

10:17

UniCredit dnes silně roste

Akcie italské UniCredit Bank vystřelily vzhůru poté, co CEO společnosti Federico Ghizzoni oznámil, že italské finanční instituce intenzivně spolupracují na vytvoření záchranného fondu. Jeho cílem má být pomoc problémovým bankám, které sužuje velký podíl nesplácených úvěrů. Předpokládá se, že množství finančních prostředků ve fondu by mělo činit 3 mld. EUR a rovněž by se na něm měli podílet i soukromí investoři. Z tohoto plánu by pak měl profitovat celý italský bankovní sektor. Akcie největší italské banky zareagovaly růstem o 7,3 % na 3 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 8.4.2016

Včerejší obchodní seance na akciových trzích v Evropě se nesla v duchu poklesů, přičemž německý index DAX odepsal 0,98 % na 9530,62 bodů. Širší EURO STOXX 50 pak zaznamenal 1,3% ztrátu na 2871,57 bodů. Poklesy se přenesly i do zámoří, kde index S&P 500 odepsal 1,2 % na 2041,9 bodů.

Celý komentář
7:57

Akcie Wynn Resorts výrazně posílily

Provozovatel kasin v Las Vegas a čínském Macau, společnost Wynn Resorts, na středeční prezentaci pro investory představil své záměry na vybudování nového developmentu v zámořském centru herního průmyslu. Nový projekt bude zahrnovat 1 000 hotelových pokojů, 250 000 čtverečních metrů plochy a přijde na bezmála 1,6 mld. USD. Jedná se o první výraznější investici v Las Vegas od uvedení do provozu kasina a hotelového komplexu Encore v roce 2008. Dle slov CEO navíc dojde na přelomu července a srpna letošního roku k otevření dlouho očekávaného komplexu Wynn Palace v čínském Macau. Titul reagoval na nové informace a následné zvýšení investičních doporučení od několika analytiků růstem o 11,7 % na bezmála 100 USD za akcii.

7:13

Německý DAX částečně koriguje včerejší poklesy

V úvodních minutách obchodování jeden z nejsledovanějších evropských indexů, německý DAX, přidává 0,5 % na 9 575 bodů. Hnacím motorem je ranní zveřejnění makrodat zahraničního obchodu největší evropské ekonomiky. Na úrovni exportu i importu byl zaznamenán v únoru meziměsíční nárůst, přičemž tahounem byl zejména obchod se zeměmi mimo Evropskou unii.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.