Zpravodajství

Komentář

Trhy se stabilizují

Po včerejších znatelných poklesem je dnes nálada na trzích o poznání klidnější. Důvodem je především růst ceny ropy, která po reportu mezitýdenního snížení zásob v USA maže ztráty ze začátku týdne. Investoři na evropském trhu se však musí spokojit pouze s kolísáním indexů kolem včerejších zavírac...

Celý komentář
14:23

Zdravotnictví dnes táhne trhy vzhůru

Po včerejším zveřejnění informací o zrušení očekávané fúze společností Pfizer a Allergan je dnes farmaceutický a biotechnologický sektor, se svým 1,6% pohybem vzhůru, nejlépe se vyvíjejícím odvětvím v rámci indexu EURO STOXX 600. K vyšším kurzům pomáhají spekulace o přetrvávajícím akvizičním apetitu Pfizeru. Výrazně přidává například irský Shire, který roste o 4,6 % na 4 231 GBp či londýnská AstraZeneca, jejíž akcie připisují 3,5 % na 4 088 GBp.

13:50

Zámořské trhy otevírají na zelené nule

Zatímco evropské burzy zůstávají zabarvené do červených čísel, americký akciový trh se poklesům úspěšně brání. Sledovaný index S&P 500 zaznamenává kosmetický růst o 0,1 % na 2 040 bodů, zatímco technologický Nasdaq přidává 0,2 % na 4 447 bodů. Akciové trhy jsou dnes podpořeny zpevňujícími cenami ropy, americký lehký typ WTI aktuálně přidává 3,3 % na 37,1 USD/barel.

9:56

H&M po příznivých výsledcích roste

Švédská oděvní společnost Hennes & Mauritz dnes představila hospodářský výsledek za 1Q letošního roku. Na úrovni zisku na akcii módní řetězec mírně překonal svým výsledkem 1,54 SEK odhady nastavené na úrovni 1,51 SEK. Tržby byly reportovány v souladu s predikcemi ve výši 43,7 mld. SEK. V lednu management společnosti vyjádřil obavy ohledně dopadu silného dolaru na náklady, neboť přibližně 80 % zboží pochází z Asie, kde jsou kontrakty většinou navázány právě na americký dolar. Dle slov představitelů by však tento negativní vliv měl vyprchat do konce roku. Společnost mimo jiné oznámila otevření 4000. prodejny v tomto měsíci, čímž dojde k zdvojnásobení počtu obchodních míst v porovnání s rokem 2010. Titul na stockholmské burze přidává 3,9 % na 275 SEK.

9:19

Eurodolar pod tlakem

Po pátečním dosažení letošních maxim na úrovni 1,144 EUR/USD se nejobchodovanější měnový pár dostal do klesajícího trendu, přičemž aktuálně se obchoduje za 0,4 % poklesu za 1,135 EUR/USD. Další poklesy brzdí lepší než očekávaná makrodata přicházející z eurozóny, kdy německá průmyslová produkce za únor oproti předcházejícímu měsíci poklesla pouze o 0,5 % oproti predikcím nastaveným na -1,8 %. Měnoví obchodníci již vyhlíží večerní zveřejnění zprávy z březnového zasedání Fed, tzv. FOMC minutes, která má tradičně sílu pohnout kurzovními lístky.

8:31

Pfizer upustí od fúze s Allerganem

Jedna z největších farmaceutických firem, zámořský Pfizer, podle nových informací nebude usilovat o koupi společnosti Allergan. Jedná se o reakci na novou legislativu, která zabrání využívat daňové optimalizace přenesením domicilu do zahraničí při fúzování společností. Pfizer cílil na snížení daňového zatížení přenosem domicilu celého podniku do Irska, kde své daně platí právě Allergan. Toto oznámení lze považovat za vítězství Obamovy administrativy, jejíž předchozí kroky k zamezení transakcí tohoto typu selhaly. Akcie Pfizer na zprávu reagovaly 2,1 % růstem na 31,4 USD, zatímco Allergan odepsal téměř 15 % na 236,5 USD.

Komentář

Ranní komentář k 6.4.2016

Včerejší evropské obchodování se neslo ve znamení výraznějších poklesů, kdy německý DAX odepsal 2,6 % na 9 563 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 ztratil 2,4 % na 2 890 bodů. Negativní sentiment se přenesl i do zámoří, přičemž index S&P 500 oslabil o 1,01 % na 2 045 bodů.

Celý komentář
7:47

Ropa pomáhá evropským akciím k růstu

Evropské akciové indexy se dnes, po včerejších poklesech, zabarvují do zelených čísel. Německý DAX aktuálně připisuje 0,3 % na 9 590 bodů, přičemž širší EURO STOXX 50 roste shodně o 0,3 % na 2 898 bodů. Největšími tahouny jsou odvětví energií a těžařů, podpořené zpevňujícími cenami ropy a příznivými makrodaty z čínského sektoru služeb. Americká lehká ropa WTI se obchoduje za 3% růstu na úrovni 37 USD/barel.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.