Zpravodajství

Komentář

Ropa opět ovlivňuje obchodování na akciových trzích

Pokud hovoříme o tom, že se včerejší evropské obchodování neslo v lehce růstovém trendu, můžeme dnes mluvit o pravém opaku. Akciový index DAX otevřel 1.7 % v záporu a obchodování se nese v negativním duchu celý zbytek dne. Americký akciový trh, konkrétně index S&P 500, otevřel ...

Celý komentář
14:30

Zámořské burzy otevírají mírnými poklesy

Negativní evropský sentiment se částečně přenáší i na zámořské trhy. Poklesy z úvodních minut obchodování ve Spojených státech byly částečně korigovány díky pozitivnímu reportu březnového ISM ve službách, obdoby evropského indexu nákupních manažerů. Makrodatům navzdory však index S&P 500 ztrácí 0,6 % na 2 044 bodů, přičemž technologický Nasdaq odepisuje 0,5 % na 4 477 bodů.

14:09

Valeant dnes skokově posiluje

Kanadská farmaceutická společnost dnes představila výsledek interního auditu svého účetnictví. Dle aktuálních zpráv zvláštní komise nenašla žádné další nesrovnalosti, které by mohly způsobit dodatečné změny v účetních výkazech. Zároveň vedení přislíbilo zveřejnění výroční zprávy 29. dubna. Komise prověřovala dnes již ukončenou spolupráci s lékárnou Philidor poté, co byly vzneseny otázky ze strany investorů na možné umělé zvyšování tržeb. Titul reaguje 7,2% růstem na 28 USD.

13:02

ThyssenKrupp se stane 100% vlastníkem CSA

Německá ocelářská a technologická společnost ThyssenKrupp se dohodla s těžařem Vale na odkupu 27% podílu v ocelárnách CSA. Tento krok umožní brazilskému Vale, největšímu světovému producentovi železné rudy, soustředit se na svůj klíčový těžařský segment. Zároveň se ThyssenKrupp stane jediným vlastníkem brazilské CSA, což dle vyjádření managementu zlepší správu, umožní úspěšnou restruktualizaci a další rozvoj ocelárny. Akcie společnosti ThyssenKrupp na nové informace reagují 5,3% poklesem na 18,03 EUR.

9:51

Peugeot po oznámení zvýšených nákladů v červeném

Akcie francouzské automobilky dnes klesají z důvodu zveřejnění informací o zvýšených nákladech na nové modely a technologie. Dle vyjádření managementu by měl provozní zisk pro roky 2016 až 2018, z důvodu představení nové modelové řady, činit 4 % z objemu tržeb ve srovnání s 5% marží dosažené v minulém roku. Druhý největší evropský producent automobilů tak po proběhlé restruktualizaci, zahrnující uzavření neproduktivních závodů a vyřazení neprofitabilních modelů, směřuje k produktové expanzi. Titul aktuálně na pařížské burze ztrácí 5,7 % na 13,8 EUR.

8:58

Eurodolar dnes mírně ztrácí

Nejobchodovanější měnový pár dnes ztrácí 0,2 % na 1,137 EUR/USD. Poklesy společné evropské měny jsou částečně způsobeny nepříznivými makrodaty přicházejícími ze starého kontinentu, konkrétně ranního reportu německých továrních objednávek a dopoledního indexu nákupních manažerů PMI.

7:48

Německé tovární objednávky táhnou evropské akcie níže

Evropské akciové trhy se dnes barví do červených čísel, k jejich ztrátám přispívá ráno představený report makrodat z největší evropské ekonomiky. Německé tovární objednávky za únor poklesly oproti předcházejícímu měsíci o 1,2 %, konsensus analytiků přitom predikoval 0,3% růst. Index DAX aktuálně odepisuje 2,1 % na 9 618 bodů, širší EURO STOXX 50 ztrácí 1,5 % na 2 917 bodů. Největšími poklesy prochází zahraničně exponované sektory, tedy výrobci automobilů a těžařské společnosti.

Komentář

Ranní komentář k 5.4.2016

Včerejší evropská obchodní seance se nesla v lehce růstovém trendu, kdy německý DAX připsal 0,3 % na 9 822 bodů. Diverzifikovanější EURO STOXX 50 přidal shodně 0,3 % a uzavřel na 2 962 bodech. Do zámoří se mírné růsty nepřenesly, tamní burzy si prošly lehkou korekcí zisků předchozí...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.