Zpravodajství

Komentář

Poklidný start týdne

Tento obchodní týden otevřela Asie velmi poklidnou seancí. Hlavním důvodem relativního klidu je, že vzhledem ke státnímu svátku mají finanční trhy v Číně, Hong Kongu a Tchaj-wanu zavřeno. Podobně klidně se obchoduje i na evropských trzích, kde německý index DAX připisuje 0,56 % na 9.850 bodů a je...

Celý komentář
13:43

Americké burzy otevírají na červené nule

Akciový index S&P 500 zahajuje dnešní obchodování poklesem o 0,1 % na 2071 bodech, přičemž obdobnou výkonnost zatím předvádí i další zámořské indexy, jako je NASDAQ či DJIA. Větší pohyb by mohl přinést report vývoje průmyslových objednávek v USA za měsíc únor, jehož se dočkáme v 16:00. 

8:51

RWE dnešní perlou indexu DAX

Akcie společnosti RWE posilují o 3,3 % na 11,7 EUR a výrazně tak překonávají růst celého indexu DAX, který přidává pouze 0,6 % na 9848 bodů. Příznivá výkonnost je dána zvýšeným investičním doporučením od banky Société Générale, která radí nakupovat akcie RWE s cílovou cenou nastavenou na 13,5 EUR. Jedná se o změnu oproti předchozímu doporučení "držet" s predikovanou cenou 12 EUR. 

7:13

Evropské burzy nenavazují na americké růsty

Akciové indexy krátce po otevření ztrácí několik desetin procentního bodu, konkrétně například DAX 0,3 % na 9761 bodů. Evropa tak zůstává netečná k růstům, které jsme měli možnost vidět v pátek večer v USA. Tam index S&P 500 uzavřel posílením o 0,6 % na 2073 bodech, čímž se dostal na nová letošní maxima. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.