Zpravodajství

Komentář

Konec volatilního čtvrtletí

Během uplynulého kvartálu vykazovaly americké akciové indexy pokles i o více jak 10 %, přesto čtvrtletí ukončily v kladných číslech. Takto razantní akciový obrat byl naposledy k vidění v roce 1933. Vypovídá to o zvýšené volatilitě na americkém trhu, která může pramenit z nejis...

Celý komentář
11:21

Eurodolar nepolevuje v růstu

Euro dnes vůči americkému dolaru posiluje o další 0,3 % a dostává se tak již přesvědčivěji nad hladinu 1,14 EUR/USD. Celkově si za tento týden eurodolar připsal už 2,3 %, což je nejvýraznější mezitýdenní nárůst od začátku února. Za tímto pohybem stojí zejména přehodnocení monetární politiky americkým Fedem, který nově indikuje mnohem méně agresivní postup v plánovaném navyšování úrokových sazeb. 

9:47

Airbus zpozdí své dodávky

Jeden ze dvou největších světových výrobců civilních letadel má podle německého deníku Bild problémy se zpožděním dodávek modelu A400M. Příčinou potíží jsou dle informací vadné převodovky motorů, společně se slabostí materiálu a nedostatečnou odolností vůči žáru. Akcie společnosti reagují 2,5% poklesem na 56,9 EUR.

9:14

Osram klesá po ztrátě části dodávek Applu

Akcie mnichovského výrobce osvětlovací techniky dnes ztrácejí po oznámení, že Apple nahrazuje významnou část jeho dodávek výrobky společnosti Philips. Konkrétně se jedná o dodávky LED diod, které se používají jako blesk fotoaparátu či v infračervených senzorech sloužících k rozpoznání obličeje uživatele. Změna přichází před představením klíčového modelu iPhone 7. Apple běžně využívá služeb více dodavatelů, díky čemuž může dosáhnout výhodnějších cenových podmínek. Titul aktuálně odepisuje 3,2 % na 43,8 EUR.

8:41

ThyssenKrupp výrazně posiluje, trhu navzdory

Německá ocelářská a technologická společnost ThyssenKrupp dnes silně roste na základě množících se informací o případné akvizici ze strany indické Tata Steel. Ta má podle neoficiálních zdrojů zájem o ocelářskou divizi Steel Europe. Mluvčí německé společnosti odmítl situaci komentovat a odkázal na únorové vyjádření CEO Hiesingera, podle jehož slov by konsolidace evropského ocelářského odvětví dávala z důvodu nadměrných kapacit smysl. Sektor trpí více než 50% poklesem cen oceli ve srovnání s rokem 2008, ten byl mimo jiné způsoben levnými čínskými exporty a zpomalením růstu tamní ekonomiky. Titul aktuálně připisuje 5,9 % na 19,33 EUR.

7:49

Akciové trhy vstupují do nového kvartálu poklesy

Evropské burzy dnes otevírají v červených číslech, kdy německý DAX ztrácí 1,7 % na 9 794 bodů, přičemž širší EURO STOXX 50 odepisuje 1,5 % na 2 961 bodů. Poklesy jsou částečně způsobeny přenosem negativního sentimentu z asijského trhu, svoji roli hraje rovněž technický vliv začátku nového kvartálu, kdy investoři rebalancují svá portfolia. Obchodníci vyhlíží odpolední report změny počtu pracovních míst v USA, který je tradičně považován za jeden z klíčových indikátorů zdraví největší světové ekonomiky.

Komentář

Ranní komentář k 1.4.2016

Včerejší obchodní seance na akciových burzách se nesla ve znamení korekce růstů z posledních dní, kdy německý DAX odepsal 0,8 % na 9 965 bodů, přičemž širší EURO STOXX 50 poklesl o 1,3 % na 3 005 bodů.

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.