Zpravodajství

Komentář

Proslov Yellenové podpořil trhy

Impulsem k dnešnímu růstu akciových trhů je jednoznačně včerejší proslov Yellenové, která se po dlouhé době zachovala jako skutečný lídr a svou roli představitelky Fedu zvládla na jedničku. Přinesla netrpělivě vyhlížené uklidnění investorů dementováním dřívějších jestřábích vyjádření některý...

Celý komentář
14:06

Eurodolar sílí

Nejobchodovanější měnový pár dnes navazuje na včerejší růst vyvolaný proslovem guvernérky Fed, přičemž aktuálně přidává 0,4 % na 1,131 EUR/USD. K zvratu trendu nepomohl ani mírně pozitivní report agentury ADP o stavu amerického trhu práce. Silněji by do kurzu amerického dolaru měl promluvit páteční report změny počtu pracovních míst.

12:27

Evropské akcie dnes výrazně posilují

Po uklidňujícím prohlášení guvernérky Fed Yellenové dnes evropské burzy zažívají silné růsty. Německý DAX připisuje 1,7 % na 10 054 bodů, diverzifikovanější EURO STOXX 50 posiluje o 1,6 % na 3 052 bodů. Futures kontrakty indikují přenos růstového sentimentu i do zámoří, přičemž sledovaný index S&P 500 by měl otevřít za 0,5% růstu na 2 060 bodech. Ekonomika spojených států vytvořila v březnu 200 tisíc nových pracovních míst, čímž byly mírně překonány odhady nastavené na úrovni 195 tisíc míst.

8:04

Metro navrhuje rozdělení společnosti

Evropský obchodní řetězec Metro představil záměr rozdělení firmy na dvě nezávislé společnosti. Management hodlá separovat velkoobchodní a potravinářskou část od aktivit zabývajících se obchodem s elektronikou. Cílem celé operace je zefektivnění chodu společnosti, vyšší flexibilita a zvýšení hodnoty pro akcionáře. V případě schválení valnou hromadou by k rozdělení mělo dojít v polovině příštího roku. Titul reaguje silným 8% růstem na 26,5 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 30.3.2016

Burzy starého kontinentu zažily během včerejšího obchodního dne mírné růsty, zatímco německý DAX připsal 0,4 % na 9 888 bodů, širší EURO STOXX 50 uzavřel za 0,6% růstu na 3 005 bodech.

Celý komentář
7:32

Evropské akcie na zelené vlně

Akciové trhy starého kontinentu navazují na růstový sentiment přicházející ze Spojených států. Tamní trhy podpořil přesvědčivý projev guvernérky Fed Yellenové, která vyjádřila své umírněnější tendence k růstu úrokových sazeb. Německý DAX aktuálně přidává 1,1 % na 9 996 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 připisuje 1 % na 3 034 bodů.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.