Zpravodajství

Komentář

I přes teroristické útoky se obchodování nese v poklidném duchu

Dnešní růst indexu DAX je postaven na velmi nízkém zobchodovaném objemu, který je ještě slabší než včera či v pondělí. Aktuálně index DAX připisuje 0,3 % a je tak na hodnotě 10.012 bodů. Nejvíce se daří exportérům v čele s automobilkami, což je také důvod proč dnes DAX, kde mají automobilky silno...

Celý komentář
14:40

Sílící dolar a klesající ropa táhnou zámořské akcie do červených čísel

Úvod zámořské obchodní seance se nese v duchu mírných poklesů, přičemž sledovaný index S&P 500 odepisuje 0,4 % na 2 035 bodů. Nejvíce ztrácejí akcie energetických společností, které táhnou níže klesající ceny ropy. Typ WTI se aktuálně obchoduje za 2,5% poklesu na úrovni 40,4 USD/barel.

13:57

Kingfisher po výsledcích roste

Největší evropský prodejce hobby potřeb a interiérových doplňků představil své výsledky za uplynulý fiskální rok. Tržby byly reportovány ve výši 10,4 mld. GBP oproti predikovaným 10,3 mld. GBP. Zisk před zdaněním ve výši 678 mil. GBP překonal odhady nastavené na úrovni 667 mil. GBP. Zároveň management oznámil dohodu o odprodeji zbývajícího podílu v hobby řetězci B&Q China. CFO společnosti Karen Witts vyjádřila trvající obavy nad výhledem pro francouzský trh, kde firma zaznamenala meziroční pokles tržeb o 11%. Dle jejích slov je dopad blížícího se referenda o vystoupení země z Evropské unie obtížně predikovatelný, přičemž představitelé společnosti vyjádřili svůj postoj pro zachování členství v unii. Titul aktuálně na londýnské burze přidává 4,2 % na 365,4 GBp.

11:29

William Hill dnes výrazně ztrácí

Londýnská sázková kancelář dnes vydala varování týkající se její online divize, jejíž ziskovost by se dle predikcí měla meziročně snížit o 20-25 mil. GBP. Na výsledky negativně působí skutečnost, že sázející stále více využívají nastavení platformy, které jim na zvolenou dobu neumožní provádět další sázky. Jde o opatření snižující riziko vzniku závislosti na kurzových sázkách. Dle komentáře CEO společnosti Hendersona negativně zapůsobily překvapivé výsledky dostihů v Cheltenhamu, které označil jako nejhorší v nedávné historii z pohledu bookmakerů. Titul na představený profit warning reaguje poklesem o 10,3 % na 332,7 GBp.

10:01

Eurodolar pokračuje v poklesech

Nejobchodovanější měnový pár dnes v rámci doznívání obav z včerejších útoků v Bruselu oslabuje čtvrtý den v řadě, ke klidu investorů nepřidala ranní evakuace letiště ve francouzském Toulouse kvůli podezřelému balíčku. Aktuálně se eurodolar obchoduje za 0,3 % poklesu na úrovni 1,119 EUR/USD.

9:30

Credit Suisse oznámila rozšíření nákladových škrtů

Švýcarská finanční skupina Credit Suisse dnes představila svůj záměr rozšířit redukci nákladů s cílem zvýšení ziskovosti. V tomto roce plánuje propustit 6 000 zaměstnanců a rozšířit škrty v divizi svého investičního bankovnictví. CEO společnosti Thiam svým záměrem reaguje na pokles ceny akcií, které odepsaly od srpna loňského roku téměř 50% své hodnoty. Dle jeho slov na skupinu negativně působí kombinace vysokých a neflexibilních nákladů, nízká klientská aktivita a růst tržní konkurence. Akcie společnosti reagují 1% růstem na 14,46 CHF.

Komentář

Ranní komentář k 23.3.2016

Úvod včerejšího evropského obchodního dne byl ovlivněn teroristickými útoky v Bruselu. Německý DAX krátkodobě poklesl až o 1,7 %, své ztráty však během dne korigoval a uzavřel mírným růstem o 0,4 % na 9 990 bodů.

Celý komentář
8:54

DAX opět nad 10 000 body

Evropské trhy se dnes obchodují v zelených číslech, německý DAX znovu pokořil důležitou psychologickou a technickou hranici, přičemž aktuálně roste o 0,9 % na 10 077 bodů. Širší index EURO STOXX 50 připisuje 0,7 % na 3 072 bodů. Pražská burza na pozitivní sentiment nenavazuje, její index PX ztrácí 0,3 % na 898 bodů.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.