Zpravodajství

Komentář

Akcie reagují na teroristické útoky jenom nepatrným poklesem

Otevření evropských akciových trhů bylo negativně ovlivněno teroristickými útoky v Bruselu. Výbuchy v odletové letištní hale a ve stanici metra ochromily život belgické metropole a přinesly mnoho otázek. Investoři se trochu stáhli a neprojevili příliš chuti k nákupům nových pozic, ...

Celý komentář
15:22

Amerika obchoduje bez výraznějšího pohybu a za podprůměrných objemů

Zhruba dvě hodiny od otevření zámořských burz zatím tamní akciové indexy stagnují poblíž hodnot z pondělního závěru. Nízká volatilita je doprovozena i podprůměrnou likviditou, přičemž zobchodované objemy jsou zhruba o pětinu nižší, než bývá obvyklé. 

13:32

Zástupci Libye se nehodlají zúčastnit schůzky ohledně zastropování produkce ropy

K 17. dubnu se uskuteční klíčové jednání významných producentů ropy s cílem zastropovat její těžbu na úrovni z ledna letošního roku. Tohoto mítinku by se mělo zúčastnit až 16 různých zemí, mezi nimž dle dnes zveřejněných informací nebude Libye. 

11:04

Eurodolar pod tlakem

Nejobchodovanější měnový pár dnes krátce po teroristických útocích v Belgii oslabil až pod úroveň 1,119 EUR/USD. Za podpory příznivých makrodat, zejména německého podnikatelského klimatu IFO, společná evropská měna částečně koriguje své poklesy, aktuálně se obchoduje za 0,3% poklesu na hranici 1,122 EUR/USD.

10:40

Evropské trhy umazávají ztráty, níže je táhnou aerolinky

Akcie leteckých společností po dnešních teroristických útocích v Bruselu táhnou evropské indexy do červených čísel. Například Air France aktuálně odepisuje 4,1 % na 8,1 EUR, ztrácí rovněž irský nízkonákladový dopravce Ryanair, jehož akcie slábnou o 3,9 % na 13,1 EUR. Negativní vývoj zažívají také akcie provozovatelů hotelů, například francouzská společnost Accor klesá o 3,8 % na 37,5 EUR. Jedná se o reakci na zvýšené geopolitické riziko starého kontinentu. Širší indexy korigovaly propady následující po zveřejnění informací o útocích, přičemž EURO STOXX 50 aktuálně ztrácí 0,6 % na 3 032 bodů.

9:01

Evropa po útocích na bruselském letišti a metru ztrácí

Akciové trhy starého kontinentu klesají po ranních teroristických útocích v odletové hale na letišti v Bruselu. Zdroje hovoří o střelbě a výkřicích v arabštině krátce před výbuchy. Následně se objevily informace o explozích v bruselském metru. Německý DAX ztrácí 1,3 % na 9816 bodů, širší EURO STOXX 50 klesá o 1,6 % na rovných 3 000 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 22.3.2016

Včerejší obchodní seance probíhala v poklidném duchu bez výraznějších pohybů, přičemž jeden z nejsledovanějších evropských indexů, a sice EURO STOXX 50 odepsal 0,4 % na 3 049 bodů. Akciové trhy ve Spojených státech uzavřely na zelené nule, přičemž index S&P 500 připsal kosmetických 0,1 % na 2...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.