Zpravodajství

Komentář

Indexy mažou letošní ztráty

Centrální banky v Evropě i v USA daly trhům v posledních čtrnácti dnech signál, že jsou ochotny postavit se překážkám v ekonomickém růstu čelem. Evropská centrální banka navýšila kvantitativní uvolňování a snížila úrokové sazby, americký Fed tento týden ponechal úrokové sazby ...

Celý komentář
15:59

ČEZu dnes bylo sníženo doporučení

Známá britská bankovní skupina HSBC dnes vydala nové doporučení pro tuzemskou energetickou společnost ČEZ. Doporučení bylo sníženo z „držet“ na „prodat“ s cílovou cenou 310 CZK za akcii hluboko pod aktuální úrovní. I přes negativní doporučení si ale investoři z toho evidentně nic nedělají a posílají akcie firmy o 2 % výše na 418 CZK.

14:49

USA otevřela v zeleném kabátě

Nejen v Evropě a v Číně, ale i v USA dnes u investorů převládá býčí sentiment. Po včerejších 0,7% ziscích dnes rozsáhlý index S&P 500 přidává dalších 0,4 %, čímž tak posiluje již třetí den v řadě. Podobně jako v Evropě, americké akcie nejvíce táhne vzhůru finanční sektor, zatímco prodávané akcie energetických společností opět působí jako kotva vůči vyšším ziskům. 

13:28

Severské banky od dneška bez nároku na dividendu

Hned 3 z významných nordických bank se dnes obchodují bez nároku na dividendu v roce 2016. Mezi ty patří Nordea Bank, Sydbank a Danske Bank, které díky tomu odepisují více než 5 %. Celkově je dnes ale evropský bankovní sektor na koni, daří se především akciím bank Standard Chartered (+8,3 %) nebo Raiffeisen Bank (+3,7 %).

10:19

Evropské akcie na zelené nule

Pouze ke kosmetickým úpravám dnes dochází u evropských akcií, které dle indexu STOXX Europe 600 rostou o necelých 0,1 %. Celkově se daří především německým automobilkám, které tak těží z oslabení eura. Na opačné straně spektra se nachází energetický sektor energií a zdravotnictví.

Komentář

Ranní komentář k 18.3.2016

Obchodování na starém kontinentu se během včerejšího dne neslo v mírně sestupném trendu, přičemž německý DAX odepsal 0,9 % na 9 892 bodů a širší EURO STOXX 50 poklesl o 0,6 % na 3 043 bodů. Příčinou tohoto vývoje je z velké části pohyb eurodolaru, který reagoval na zasedání Fed silným růstem. Zpe...

Celý komentář
8:48

Bank of Japan otvírá dveře dalšímu QE

Dnes vydané shrnutí z lednového zasedání japonské centrální banky jasně poukazuje na fakt, že jsou členové rady guvernérů ochotni pokračovat v masivním kvantitativním uvolňování. Dle písemného shrnutí zvažovali přední členové BoJ rozšíření palety nakupovaných aktiv či představení negativních úrokových sazeb. Přestože nakonec zvítězila druhá varianta, je pravděpodobné, že při boji s deflací šáhne BoJ po obou nástrojích. Ze střednědobého hlediska je tato zpráva holubičím signálem především pro japonský jen, který se vůči USD aktuálně obchoduje v poměru 111,26 JPY za 1 USD.

8:13

WTI v 2016 poprvé nad 40 USD

Ropa WTI i Brent za poslední dny zažila značné růsty, kdy jen od poloviny týdne posílila o v podstatě 10 %. Těmito pohyby se tak ropa WTI poprvé v roce 2016 dostala nad hranici 40 USD za barel. Za těmito růsty stojí především oslabení amerického dolaru, mezi další podpůrné faktory ale patří také klesající těžba a zásoby v USA i nadcházející schůzka nejvýznamnějších těžařů. I přes nedávný růst ceny ropy je její cena stále z dlouhodobého hlediska pro většinu těžařů neudržitelná, proto se ochota vyjednávat u hlavních těžařů zvyšuje. Ropa WTI se aktuálně obchoduje za cenu 40,1 USD za barel, zatímco ropa typu Brent stojí 41,4 USD/barel.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.