Zpravodajství

Komentář

Po turbulencích ze začátku roku již není ani stopy

Na evropských trzích to v tomto týdnu vypadá, jako by se investoři řídili větou „kdo nic nedělá, ten nic nezkazí“. Německý index DAX se pohybuje již od pondělí ve velmi úzkém rozmezí 9.891 až 10.040 bodů, dnes zatím +0,57 % na 9.989 bodů.

Celý komentář
15:12

Americký dolar před vyhlášením úrokových sazeb centrální bankou posiluje

Několik hodin před večerním vyhlášením úrokových sazeb Fed hlavní měnový pár ztrácí 0,4 % na 1,106 EUR/USD. I přes zlepšující se kondici finančních trhů a příznivá makrodata přicházející ze Spojených států je zvýšení úrokových sazeb dle ohlasů předních analytiků a investičních bank vysoce nepravděpodobné.

12:39

Trhy vyčkávají na výsledek zasedání Fed

Dnešní evropské obchodování se nese v poklidném duchu. Německý DAX za podprůměrného objemu přidává 0,3 % na 9 965 bodů, zatímco širší EURO STOXX 50 odepisuje 0,2 % na 3 062 bodů. Trhy tak vyčkávají na večerní zveřejnění výsledku zasedání americké centrální banky. Zatímco dnes je pravděpodobnost restrikce monetární politiky velmi nízká, zvýšení sazeb na dubnovém či červnovém zasedání je konsensuálně predikováno se zhruba 50% pravděpodobností.

10:18

BMW po dnešní výroční tiskové konferenci posiluje

Největší světový výrobce luxusních vozů, společnost BMW, na dnešní tiskové konferenci prezentoval výhled na následující roky. Společnost se hodlá více zaměřit na elektromobily, technologie samořízení vozidel a zároveň na automobily vyšších tříd, zejména sportovně-užitkové modely typu SUV. Mezi novinky bude patřit model X7 a další verze sedanu řady 7. CEO společnosti Krueger bude usilovat o udržení ziskové marže před zdaněním alespoň na 10% úrovni do roku 2020. Management predikuje pro letošní rok rekordní objem prodaných vozů, tržeb i ziskovosti. BMW bude v následujících letech hájit svou pozici největšího producenta luxusních vozů, v těsném závěsu o první příčku bojuje se svými novými modely Mercedes a člen koncernu Volkswagen Audi. Akcie německé automobilky jsou dnes nejsilněji rostoucím titulem indexu DAX, přidávají 3,6 % na 82,4 EUR.

9:00

ČEZ ustupuje od akvizice německého Vattenfallu

Tuzemská energetická skupina ČEZ podle očekávání nepodá nabídku na aktiva Vattenfallu. Hlavními důvody tohoto kroku jsou nízké ceny elektřiny společně s nejistotou ohledně brzké odstávky uhelných elektráren v Německu ze strany regulátorů. Titul je se svým aktuálním 1,6% růstem na 398 CZK nejlépe performující akcií na pražské burze.

Komentář

Ranní komentář k 16.3.2016

Včerejší obchodní seance se nesla ve znamení mírné korekce růstu akciových indexů z posledních dní tažené poklesem cen komodit. Reprezentant evropských trhů EUROSTOXX 50 ztratil 0,8 % na 3 067 bodů. Zámořské trhy za nízkého objemu vymazaly většinu svých poklesů z první poloviny obchodování, přiče...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.