Zpravodajství

Komentář

Psychologické hranice na hlavních indexech

Japonská centrální banka nenásledovala příkladu Evropské centrální banky a ponechala objem kvantitativního uvolňování na stabilní úrovni kvůli tomu, že si chce ještě ponechat čas na vyhodnocení záporných sazeb, které zavedla v lednu. Jelikož je však inflace takřka u nuly a cíl centrální...

Celý komentář
13:59

Zámořské indexy mírně korigují

Zhruba půl hodiny po otevření amerických burz, ztrácí tamní akciové indexy kolem půl procentního bodu. Konkrétně S&P 500 oslabuje o 0,7 % na 2006 bodů, DJIA klesá o 0,5 % na 17 146 bodů a technologický Nasdaq odepisuje 0,7 % na 4719 bodů. 

10:41

Valeant představil předběžné neauditované výsledky za 4Q 2015

Nadnárodní farmaceutická společnost Valeant Pharmaceuticals představila předběžná čísla za poslední kvartál uplynulého roku. Výnosy vyhlásila na úrovni 2,8 mld. USD oproti očekávání trhu 2,77 mld. USD. Zisk na akcii ve výši 2,5 USD investory mírně zklamal, dle konsensu trhu byly predikce nastaveny na 2,6 USD. Výsledky byly negativně ovlivněny nižšími prodeji gastrointestinálních léčiv a změnami v distribuční síti. Management společnosti navíc snížil hospodářský výhled pro letošní rok. Titul ztratil od svého srpnového maxima téměř 75 % své hodnoty po zveřejnění legálních problémů s vedením účetnictví, údajného zatajování klíčových informací akcionářům a následně informací o probíhajícím vyšetřování ze strany komise pro cenné papíry. Akcie Valeant reagují v před-obchodní fázi poklesem o 3,7 % na 66,5 USD.

9:45

Pokles cen komodit táhne evropské akcie do červených čísel

Dnešní ztráty těžařských firem a utilit tlačí indexy starého kontinentu do záporu. Navazují tak na mírné ztráty asijských trhů poté, co Bank of Japan dle očekávání ponechala nastavení monetární politiky na stávající úrovni. Jeden z nejsledovanějších evropských indexů EUROSTOXX 50 klesá o 0,4 % na 3 080 bodů. Investoři vyhlížejí vstříc aktuálně konanému dvoudennímu zasedání Fed, na zítřejším představení výsledků schůze amerických centrálních bankéřů však naprostá většina účastníků trhu očekává ponechání klíčové sazby na stávající úrovni. 

9:07

ČEZ po představení výsledků ztrácí

Energetická skupina ČEZ představila hospodářské výsledky uplynulého roku. Na úrovni zisku EBITDA vykázala společnost 65,3 mld. CZK, čímž překonala predikce ve výši 64 mld. CZK. Reportovaný čistý zisk 20,7 mld. CZK je však výrazně pod tržním odhadem nastaveným na 24,9 mld. CZK z důvodu vyššího odpisu aktiv. Negativně působí výhled pro letošní rok, ve kterém představitelé ČEZ očekávají pokles zisku EBITDA na 60 mld. CZK a čistého zisku na 18 mld. CZK. Dividenda z loňského zisku zatím představena nebyla, předpokládá se však výplata na úrovni 35-40 CZK na akcii. Výsledky společnosti negativně ovlivnily odstávky bloků v jaderné elektrárně Dukovany a nadále klesající ceny silové elektřiny. Titul na pražské burze ztrácí o 1,4 % na 387 CZK.

Komentář

Ranní komentář k 15.3.2016

První obchodní seance tohoto týdne se nesla na evropských trzích v pozitivním duchu. Německý DAX opět atakoval psychologickou hranici 10 000 bodů, nakonec uzavřel za 1,6% růstu na 9 990 bodech. Širší EURO STOXX 50 přidal 0,6 % na 3 091 bodů. Obchodování v zámoří prob...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.