Zpravodajství

15:54

ThyssenKrupp obdržela nové doporučení

Německá průmyslová skupina ThyssenKrupp dnes obdržela od americké banky Morgan Stanley nové doporučení. Toto doporučení zní „koupit“, přičemž byla cílová cena nastavena na úrovni 22,5 EUR. Akcie díky této zprávě posilují bezmála o 8 % na 17,41 EUR. 

15:20

Akcie v USA otevřely v zeleném

Na téměř 2,5% růsty, které po včerejších výprodejích zaplavily evropské akciové trhy, navázala i samotná USA. Býci tak po včerejším odpočinku tlačí akcie v USA vzhůru, když souhrnný index S&P 500 překonal hranici 2000 bodů a aktuálně posiluje o 1 % na 2009 bodů. 

13:08

Firmy MAN a Porsche svými výsledky potěšily Volkswagen

Velký úsměv na tváři akcionářů VW dnes vykouzlili výrobci automobilů MAN (nákladních) a Porsche (sportovních). Obě dvě společnosti dnes překonaly odhady na úrovni zisků s tím, že automobilka Porsche dokonce reportovala rekordní provozní zisk 3,4 mld. EUR (y/y +25 %). Výrobce nákladních automobilů MAN (VW vlastník 75 % akcií) naopak v meziročním srovnání realizoval zisk nižší, především kvůli krizi v Brazílii a restrukturalizačním nákladům. Ty by ale nakonec měly mít pozitivní efekt a to již v roce 2016, kdy firma překvapila pozitivním prohlášením o významném očekávaném růstu marží. Akcie všech zmíněných automobilek rostou, samotný Volkswagen posiluje o 4,6 % na 113,9 EUR.   

9:48

Eurodolar koriguje včerejší zisky

Investoři dnes na měnovém páru EUR/USD vybírají zisky po včerejší zvýšené volatilitě. Během uplynulé seance nejprve po zveřejnění dalších monetárních stimulů eurodolar oslabil až k hranici 1,083 EUR/USD, aby následně výrazně posílil po nepřesvědčivém projevu guvernéra ECB Draghiho nad úroveň 1,12 EUR/USD. Aktuálně tento nejobchodovanější měnový pár ztrácí 0,5 % na 1,114 EUR/USD.

9:21

Na bankovní sektor se vrátili býci

Nejvýkonnějším sektorem indexu STOXX 600 Europe jsou dnes bankovní instituce, které táhnou akcie v Evropě směrem vzhůru. Právě evropské banky, které nejvíce pocítily výprodejní paniku v první polovině minulého měsíce se dnes spolu s automobilovým průmyslem a producenty komodit těší nadprůměrným ziskům. Nejsilnější růsty dnes připisují banky UniCredit (+6,7 %), Commerzbank (+4,7 %), BNP Paribas (+4,5 %), Standard Chartered (+3,9 %) nebo Barclays (+3,7 %). 

Komentář

Ranní komentář k 11.3.2016

Včerejší obchodní seance se jednoznačně odehrála v režii ECB, která posunula depozitní sazbu hlouběji do záporu na -0,4 % a zároveň překvapivě snížila hlavní refinanční sazbu na 0 %. Současně došlo k navýšení programu kvantitativního uvolňování o 20 mld. EUR na aktuálních 80 mld. EUR mě...

Celý komentář
8:15

Evropské akcie korigují včerejší výprodeje

Již od začátku obchodování se na evropských akciových burzách zazelenalo a to díky korekci včerejších propadů způsobených nejistým výstupem šéfa ECB Maria Draghiho. Ten na tiskové konferenci oznámil ještě agresivnější měnovou politiku a to jak na úrovni poklesu všech úrokových sazeb, tak na úrovni vyššího objemu programu kvantitativního uvolňování (měsíční objem QE zvýšen o 20 mld. EUR na 80 mld. EUR). I přes úvodní pozitivní efekt si ale trhy své zisky neudržely a od svých intradenních maxim spadly až o 5 % v reakci na Draghiho vyjádření, že snižování úrokových sazeb již přestává být efektivním měnovým nástrojem, a tudíž jsou sazby na nebo velmi blízko svému dnu. Po včerejším poklesu indexu STOXX 600 Europe o 1,7 % dnes evropské akcie posilují o necelá 2 %.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.