Zpravodajství

Komentář

Trhy věří v úspěch ECB

Investoři v rámci včerejšího obchodování v USA po pěti růstových dnech začali vybírat své již zajímavé zisky, díky čemuž v průběhu celé obchodní seance indexy postupně odepisovaly. Index  S&P 500 zavřel na denním minimu 1.979 bodů při ztrátě 1,1 %, přičemž největší podíl n...

Celý komentář
15:37

BMW po výsledcích ztrácí

Management německého výrobce prémiových automobilů představil hospodářské výsledky za minulý rok. Výnosy ve výši 92,2 mld. EUR překonaly konsensus odhadů nastavený na 91,3 mld. EUR. Stejně tak zisk na akcii na úrovni 9,7 EUR byl reportován nad predikcemi ve výši 9,48 EUR. Představitelé automobilky očekávají pro letošní rok jen mírný růst prodejů, zároveň bude společnost hájit pozici lídra na trhu luxusních vozů před značkou Mercedes-Benz. BMW se potýká se stárnutím svých modelů, přičemž jedinou novinkou je řada 7, která by dle slov CEO společnosti Kruegera měla pomoci růstu prodejů. Management zklamal část investorů nepředstavením speciální dividendy k stému výročí založení společnosti, byla navržena pouze regulérní dividenda ve výši 3,2 EUR na akcii. Titul reaguje poklesem o 2,7 % na 77,9 EUR.

14:41

Eurodolar před klíčovým zasedáním ECB slábne

Tržní spekulace ohledně pravděpodobného dalšího uvolnění měnové politiky ze strany ECB otevírají prostor pro oslabování měnového páru EUR/USD. Tyto názory podporuje meziroční lednový pokles indexu spotřebitelských cen v Evropě o 0,2 %, přičemž prezident ECB Mario Draghi přislíbil reagovat na aktuálně hrozící deflační tlaky. Za absence kurzotvorných makrodat dnes eurodolar ztrácí 0,6 % na 1,095 EUR/USD.

14:06

Evropské akcie podpořeny ropou nejvýše za poslední měsíc

Cena severomořské ropy Brent se opět vyšplhala přes důležitou psychologickou hranici 40 USD za barel a aktuálně se obchoduje za 1,6 % růstu na úrovni 40,3 USD/barel. Ceny černého zlata rostou v návaznosti na množící se spekulace o potenciální dohodě největších těžařů na omezení produkce. Německý DAX dnes připisuje 1,4 % na 9 826 bodů, čímž se dostává na nejvyšší úrovně od konce ledna. Pozitivní sentiment by se měl přenést i do zámoří, kde futures kontrakty indikují otevření indexu S&P 500 na 1 990 bodech za 0,4% růstu.

12:24

Akcie G4S ztrácejí 11 %

Britská bezpečnostní společnost G4S dnes zveřejnila horší než očekávaný výsledek hospodaření za rok 2015. Zisk před úroky, zdaněním a odpisy dosáhl 427 mil. GBP oproti očekávaným 431 mil. GBP. Aktuálně titul na londýnské burze ztrácí 11,3 % na 188 GBp.

9:13

Evropské akcie táhnou vzhůru bankovní tituly

Akciové trhy starého kontinentu dnešní ráno zahajují mírnými růsty, přičemž jeden z nejsledovanějších evropských indexů EURO STOXX 50 připisuje 0,6 % na 3 020 bodů. Akcie francouzské banky Credit Agricole rostou o 1,7 % na 9,97 EUR po oznámení příslibu výraznějších nákladových úspor. Naopak akcie Volkswagenu ztrácí 2,2 % na 109,8 EUR v návaznosti na rozšíření obžaloby ze strany amerického ministerstva spravedlnosti. Spekuluje se o možném porušování daňových zákonů ve Spojených státech.

Komentář

Ranní komentář k 9.3.2016

Včerejší obchodní den probíhal ve znamení korekce růstů z posledních týdnů, přičemž evropský index blue-chip titulů EURO STOXX 50 ztratil 0,6 % na 3 002 bodů a reprezentant zámořských trhů S&P 500 odepsal 1,1 % na 1 979 bodů. Nejhorší vývoj zaznamenali premianti předchozích dní, a sice k...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.