Zpravodajství

Komentář

Investoři realizují krátkodobé zisky, evropské trhy mírně korigují předchozí růst

Evropské trhy nenavázaly na růstový trend z minulého týdne a začaly pondělní obchodování mírnou korekcí. V sobotu započal sjezd čínské komunistické strany a investoři čekali, že již o víkendu budou zveřejněny konkrétnější informace k podpoře ekonomiky. Nové stimuly však zatím předs...

Celý komentář
15:39

Eurodolar se dál drží pod hladinou 1,1

Euro dnes oproti americkému dolaru ztrácí 0,25 % a obchoduje se tak na hladině 1,098 EUR/USD. Větší volatilitu obchodování s evropskou měnou nejspíše přinese čtvrtek, kdy proběhne zasedání Evropské centrální banky. Mělo by zde dojít k dalšímu rozvolnění monetární politiky.

14:37

Americké burzy následují evropského příkladu a mírně ztrácí

Pár minut od otevření zámořských akciových burz ztrácí tamní indexy zhruba 0,5 % ze svých hodnot. Intenzita poklesu je tak zhruba poloviční oproti tomu, čeho jsme aktuálně svědky v Evropě. Nejhorší výkonnost dnes v USA předvádí sektory, které si v uplynulém týdnu připsaly naopak nejvyšší zisky. Jde o finance a energetiku. 

13:05

Čínský růst by neměl příliš polevit

Čínská ekonomika by dle aktuálního cíle stanoveného tamními politiky měla v letošním roce posílit o 6,5-7 %. Dle střední hodnoty tohoto intervalu by tak mělo dojít jen k lehkému zpomalení 6,9% růstu dosaženého během loňského roku. 

11:42

Evropské akcie odepisují část zisku z minulého týdne

EURO STOXX 50 v úvodu týdne klesá o 1,1 % na 3003 bodů, přičemž obdobný vývoj je k vidění i u významných regionálních akciových indexů jako je DAX 30 (-1 % na 9724 bodů) či CAC 40 (-1 % na 4414 bodů). Burzy tak odepisují část ze svých více než 3% zisků vygenerovaných během uplynulého týdne. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.