Zpravodajství

Komentář

Akciové trhy rostou díky očekávaným stimulům

Akciové trhy v Evropě, Asii i Americe v posledních dnech při zvýšené volatilitě postupně posilují. Největší nárůst zaznamenaly akcie z automobilového, energetického a bankovního sektoru. Jedná se o cyklické sektory, které těží z pozitivního vývoje na čínském trhu. Index Shangh...

Celý komentář
15:59

S&P 500 atakuje hranici 2000 bodů

Již téměř 10 % přidal americký souhrnný index S&P 500 od nejnižších úrovní, kterých dosáhl v první půli minulého měsíce. Dnes tak akcie v USA navazují na mírné růsty v Evropě, když právě zmiňovaný index S&P 500 posiluje o 0,3 % na 1998 bazických bodů. Nejvíce dnes stejně jako na trhu evropském táhnou indexy vzhůru akcie těžařů, kteří těží z růstu cen základních materiálů a surovin.

15:32

Makrodata z trhu práce oslabila US dolar

I přes poměrně pozitivní report růstu počtu pracovních míst převážily tato čísla data týkající se růstu mezd v USA. Ty dopadly naopak hůře, než trh očekával, když například platy pracovníků meziročně vzrostly „pouze“ o 2,2 %, přičemž trh očekával růst o 2,5 %. Právě slabší růst hladiny mezd poukázal na fakt, že mzdová inflace není tak pevná, jak analytici předpovídali, což samo o sobě snižuje pravděpodobnost brzkého růstu sazeb v USA. USD na tyto zprávy reagoval oslabením, když například měnový pár EUR/USD dnes posílil o 0,8 % a poprvé v tomto týdnu překonal úroveň 1,1.

13:03

Staples 4Q

Americká společnost Staples dnes reportovala výsledky hospodaření za 4Q. Tržby 5,27 mld. USD dopadly pod očekávání 5,4 mld. USD stejně jako NON-GAAP EPS 26c. (vs. konsenzus 28c.). Společnost rovněž prohlásila, že očekává prodeje v 1Q nižší než v minulém roce a hodlá uzavřít přibližně 50 kamenných obchodů. Akcie společnosti reagují v premarketu poklesem o 2,2 % na 9,65 USD.

11:44

Akcie Seadrill posilují nejvíce za 7 let

Nejvýkonnějším titulem z rozsáhlého evropského indexu STOXX Europe 600 je dnes ropná společnost Seadrill. Akcie této společnosti dnes rostou na základě uzavření velké části shortových pozic. Jedná se o reakci na příspěvek majoritního vlastníka Johna Fredriksena, který dal k dispozici přes 500 mil. USD k restrukturalizaci dluhů. Právě díky vysoké dluhové zátěži sázeli spekulanti na pokles akcií pomocí krátkých pozic. Akcie dnes díky této finanční injekce posilují na norské burze přes 20 % na 25,27 NOK.

Komentář

Ranní komentář k 4.3.2016

Včerejší obchodní den se nesl ve smíšeném duchu. Zatímco evropské trhy odepisovaly do mírných ztrát, zámořské burzy vykazovaly zelená čísla. Index evropských blue-chip akcií EURO STOXX 50 poklesl o 0,3 % na 3 013 bodů, nejsledovanější index Spojených států S&P 500 připsal 0,4 % na 1 ...

Celý komentář
8:19

Brent i WTI pokračují v postupném růstu

Celkem o 2 USD posílila v tomto týdnu ropa Brent i WTI, které tak již v podstatě vymazaly veškeré letošní ztráty. Postupným růstům dopomáhají především spekulace ohledně možné dohodě mezi těžaři a jejich zastropování produkce. Dle zástupce Nigérie se dokonce připravuje schůzka klíčových členů OPEC v Rusku, ke kterému by mělo dojít ještě v průběhu března. Vyšším růstům ovšem brání fakt, že se jedná o nepotvrzené info a také to, že Írán a USA prozatím nehodlají spolupracovat. Írán naopak plánuje svůj výstup zvyšovat, zatímco produkce USA lze těžko omezovat vzhledem k nestátní povaze tamního těžebního průmyslu. Obě ropy Brent i WTI se dnes pohybují v mírných zelených číslech, Brent se aktuálně obchoduje za 37,1 USD za barel, zatímco WTI za 34,7 USD/barel.

8:03

Společnosti Siemens bylo zvýšeno doporučení

Známá investiční banka Goldman Sachs dnes zvýšila doporučení německé skupině Siemens. Investiční doporučení bylo zvýšení z původního "držet" na aktuální "koupit", přičemž došlo i k výraznému nárůstu cílové ceny z 88 EUR na 102 EUR. Akcie společnosti Siemens reagují na tyto pozitivní zprávy růstem o 1% na 89 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.