Zpravodajství

15:26

Zámořské burzy zahajují obchodování lehce v záporu

Zhruba hodinu po otevření amerických burz si tamní akciové indexy připisují mírné ztráty a z velké části tak odevzdávají své včerejší zisky. Konkrétně index S&P 500 nyní klesá o 0,4 % na 1978 bodů a obdobně se vyvíjí i další významné indexy jako DJIA či Nasdaq 100. 

12:52

ArcelorMittal neutlumí svou výrobu ve Francii

Dle CEO společnosti, Lakshmiho Mittala, není případné uzavírání továren ve Francii na pořadu dne. Firma naopak počítá s dalším navýšením investic do těchto provozů s cílem zvýšit jejich efektivitu. 

10:30

Maloobchod v Evropě roste silněji než se čekalo

Lednové tržby maloobchodníků zemí eurozóny posílily v meziročním srovnání o 2 %, přičemž se predikoval jen jejich 1,3% růst. Zároveň došlo k pozitivní revizi dat za prosinec, kdy se růst tržeb přehodnotil z dříve udávaných +1,4 % y/y na aktualizovaných +2,1 % y/y. 

8:39

Burzy v USA si v závěru připsaly mírné zisky

Téměř během celého obchodního dne se včera americké akciové indexy pohybovaly okolo nuly. V závěru se dostavil mírný růst na itradenní maxima a zároveň na nejvyšší hodnoty od 6. ledna letošního roku. Konkrétně si index S&P 500 připsal 0,4 % na 1986 bodů. Dařilo se přitom zejména bankám a energetice. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.