Zpravodajství

Komentář

Je potřeba poslat peníze do trhu!

Na evropském trhu dnes rezonují naděje spojené se zasedáním ECB, které proběhne příští čtvrtek. Investoři očekávají představení nových stimulů, kterými bude Mario Draghi cílit na zvýšení inflace a tím podpoří ceny akcií. Německý index DAX dnes na to konto připisuje 1,6 % a pohybuje se na úro...

Celý komentář
11:02

Barclays dnes ztrácí 10 %

Londýnská bankovní a finanční společnost Barclays představila svůj plán na postupný odprodej svého 62% podílu v africké části během následujících dvou až tří let. Zároveň došlo k rozhodnutí o snížení vyplácených dividend v letech 2016 a 2017 na 3 pence na akcii. Upravený zisk před zdaněním za 4Q, zahrnující restrukturalizační náklady, poklesl meziročně o 56 % na 247 mil. GBP. Management britské banky současně odhalil záměr na rozdělení skupiny na dvě divize z důvodu požadavků britských regulátorů na oddělení retailového a investičního bankovnictví. Dle vyjádření CEO společnosti Staleye tyto kroky představují zjednodušení celé skupiny, urychlení restrukturalizace a přípraví Barclays na nové regulatorní požadavky. Titul na londýnské burze aktuálně klesá o 10,5 % na 154 GBp.

9:42

Akcie londýnské burzy rostou o 8 %

Po oznámení Intercontinental Echange (ICE), mimo jiné majitele NYSE, o zvažovaném podání nabídky na London Stock Exchange (LSE) dnes akcie londýnské burzy vystřelily na historická maxima. Zpráva přichází týden po tom, co Deutsche Boerse oznámila svůj záměr fúzovat právě s LSE, došlo by tak k vytvoření největší evropské burzy. Dle vyjádření představitelů ICE není jisté zda, případně za jakých podmínek bude nabídka podána. Podle neoficiálních zdrojů je případná fúze připravována s poradci z Morgan Stanley. Podání nabídky zvažuje i další zámořský hráč, konkrétně Chicago Mercantile Exchange, více potenciálních zájemců tak zvyšuje případnou akviziční cenu. Aktuálně se akcie LSE za téměř 8% růstu obchodují za 2 890 GBp.

9:10

Evropské burzy otevírají v zeleném, DAX na 9600 bodech

Akciové trhy starého kontinentu dnes vykazují solidní růstové tendence. Německý DAX, podpořený aktuálně reportovaným PMI v průmyslu na 50,5 bodech, osciluje za 1,1% růstu na hranici 9600 bodů. Index pražské burzy PX připisuje 0,6 % na 865 bodů, největším růstem přispívají akcie Komerční Banky, které přidávají 1,6 % na 4 720 CZK.

Komentář

Ranní komentář k 1.3.2016

Včerejší obchodní seance se nesla ve smíšeném duchu, zatímco EUROSTOXX 50 posílil o 0,6 % na 2 946 bodů, reprezentant zámořského trhu index S&P 500 neudržel počáteční zisky a uzavřel za 0,8% poklesu na 1932 bodech. Čínský trh reportoval důležitá makrodata z tamní ekonomiky, index ná...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.