Zpravodajství

Komentář

Evropa se předvedla solidními růsty

Dnešní obchodování v Evropě je ve znamení silného růstu akciových indexů. Obchodování tak přerušuje předchozí dva obchodní dny s výraznějšími poklesy. Nejlépe se daří finančnímu a energetickému sektoru. Finanční sektor podporuje silný růst akcií britské banky Lloyds, která tak reaguje n...

Celý komentář
15:08

Americké burzy mírně ztrácí

Zhruba půl hodiny po zahájení obchodování zámořské akciové indexy odepisují několik málo desetin procentního bodu. Konkrétně S&P 500 i NASDAQ 100 ztrácí 0,1 % na 1927 bodů, resp. 4178 bodů a DJIA odepisuje 0,5 % na 4179 bodů. 

12:34

DAX umazává týdenní ztráty

Už od zahájení dnešního obchodování je citelné postupné zlepšování sentimentu investorů. Akciový index DAX aktuálně roste již o 1,6 % na 9318 bodů a k vymazání celotýdenních ztrát mu tak schází již jen necelé 1 %. Nejvíce dnes posilují akcie bank a pojišťoven spolu s tituly navázanými na ceny ropy. 

10:20

Inflace v eurozóně je stále výrazně utlumena

Za leden se v meziměsíčním srovnání snížila spotřebitelská inflace o 1,4 % oproti stagnaci z prosince. Při porovnání s daty za loňský leden došlo k růstu spotřebitelských cen pouze o 0,3 %, což lehce podstřelilo odhadovaný růst o 0,4 %. Inflace v eurozóně se tak dál v očích bankéřů ECB vyvíjí velmi nepříznivě. I proto se k 10. 3. očekává přehodnocení aktuálně platné monetární politiky. 

7:51

Americké indexy v závěru umazaly veškeré úvodní ztráty

Zámořské akciové burzy zahájily čtvrteční obchodování více než 1,5% poklesy, nicméně v průběhu dne investorům sílil nákupní apetit a indexy tak skončily mírně v kladných hodnotách. S&P 500 vzrostl o 0,4 % na 1 930 bodů, DJIA si připsal 0,3 % na 16 485 bodů a technologický NASDAQ posílil dokonce o 0,9 % na 4 543 body. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.