Zpravodajství

Komentář

Klesající ropa táhne indexy opět dolů

Přestože premarket na německém DAXu ukazoval zelenou nulu, během poledne postupně nabíral čím dál více jižní směr a postupně prohluboval poklesy až k -3 %. V pozadí poklesu opět stojí oslabení cen ropy. Naděje na stabilizaci trhu s ropou, ke které směřovala avizovaná dohoda OPECu s ...

Celý komentář
13:31

Akcie Fresenius SE po výsledcích rostou

Německý výrobce zdravotnických potřeb dnes představil čistý zisk na akcii za 4Q minulého roku ve výši 0,704 EUR, což mírně podstřelilo odhadovaných 0,771 EUR. Tržby za stejné období společnost vykázala ve výši 7,257 mld. EUR, přičemž konsensus analytiků očekával výsledek ve výši 7,37 mld. EUR. Zároveň došlo k navržení dividendy 0,55 EUR na akcii. Management současně prezentoval svůj výhled pro letošní rok, v rámci něhož je očekáván růst tržeb o 6-8 % a posílení čistého zisku o 8-12 %. Titul aktuálně přidává 1,7 % na 58,6 EUR.

12:38

Ropa táhne již druhý den evropské akcie níže

Ceny ropy si po předchozích růstech berou již druhý den v řadě oddechový čas. Americká lehká ropa WTI dnes klesá o 3 % na 30,9 USD za barel, zatímco Brent ztrácí 1,9 % na 32,6 USD/barel. Ceny černého zlata tlačí níže neochota těžařů dohodnout se na omezení produkce a pravděpodobné zvýšení těžby ze strany Iránu. Evropské akcie dnes ztrácí. Německý DAX klesá o 2,4 % na 9 191 bodů a EURO STOXX 50 odepisuje 1,8 % na 2 835 bodů.

9:45

NWR na pokraji bankrotu

Těžařská společnost dnes reportovala ztrátu za 4Q 2015 ve výši 207 mil. EUR, po očištění výsledku o jednorázové odpisy aktiv související s vývojem cen uhlí a oznámeným útlumem těžby ztráta činí 14,4 mil EUR. Společnost se aktuálně nachází na hranici bankrotu, přičemž významná restrukturalizace je nevyhnutelná. Dle očekávání managementu budou ceny uhlí nízké i v příštích letech, z toho důvodu bude pravděpodobně nutné uzavřít část dolů. Hlavní akcionář CERCL Mining se rozhodl vzdát se svého podílu ve prospěch ostatních akcionářů, k převodu akcií na firmu by mělo dojít ještě v únoru. Akcie se dnes na pražské burze obchodují bez cenové změny za 0,08 CZK.

Komentář

Ranní komentář k 24.2.2016

Včerejší obchodní seance se nesla v duchu korekce předchozích zisků, přičemž prakticky všechny hlavní světové burzy ztrácely. Evropský EURO STOXX 50 odepsal 1,6 % na 2 887 bodů, nejsledovanější zámořský akciový index S&P 500 poklesl o 1,3 % na 1 921 bodů. Ukazatel volatility VI...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.