Zpravodajství

Komentář

Výrazné růsty střídá mírné oddechnutí

Nárůsty akciových trhů z předešlých dní jsou dnes vystřídány mírnými poklesy, které jsou spojeny především s vybíráním zisků na krátkodobých pozicích. Asijské trhy zavřely dnes ráno podobným scénářem, např. index Shanghai Composite uzavřel obchodní fázi poklesem ve výši 0,8 %.

Celý komentář
13:41

Macy's s příznivými výsledky za 4Q

Společnost vygenerovala za poslední kvartál loňského roku na tržbách 8,87 mld. USD, což mírně překonalo očekávaných 8,83 mld. USD. Čistý zisk na akcii dosáhl 2,09 USD a byl tak citelněji pokořen odhad počítající pouze s 1,88 USD na akcii. Titul v předobchodní fázi přidává 6 % na 43,4 USD. 

10:48

Spekulace o možné fúzi firem Honeywell a United Technologies

Výrobce leteckých motorů United Technologies včera přiznal jednání se společností Honeywell o možné fúzi. Honeywell údajně nabídnul 108 USD za jednu akcii svého dosavadního konkurenta, což znamená 22% prémii oproti tržní ceně. Dle nových informací však z jednání kvůli hrozbě regulatorních námitek sešlo. Z důvodu až příliš vysoké tržní síly by pravděpodobně muselo dojít k odprodeji části aktiv obou firem. Akcie United Technologies reagovaly posílením o 4,7 % na 92,4 USD, zatímco Honeywell ztrácel 2 % na 104,6 USD.

9:20

Evropské burzy otevírají mírnými poklesy

Obchodování na hlavních evropských trzích se nese ve znamení mírné korekce včerejších zisků tažené dnešním poklesem asijských trhů. Německý DAX odepisuje 0,5 % na 9 520 bodů, přičemž největšími ztrátami trpí energetické tituly E.ON a RWE. Širší EURO STOXX 50 ztrácí 0,2 % na 2 928 bodů, index pražské burzy PX aktuálně klesá o 0,3 % na 884 bodů. Futures kontrakty indikují podobný vývoj obchodního dne i ve Spojených státech.

Komentář

Ranní komentář k 23.2.2016

Včerejší obchodování na evropských akciových trzích se neslo ve znamení růstového trendu, přičemž prakticky všechny burzy starého kontinentu připisovaly zisky. Například akciový index EURO STOXX 50 vzrostl o 2,2 % na 2 934 bodů. Pozitivní sentiment se přenesl i na zámořské trhy, nejsledovaně...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.