Zpravodajství

16:09

Spekulace ohledně snížení těžby ženou ropu vzhůru

Severomořský Brent dnes posiluje o 4,5 % na 34,5 USD/barel, přičemž americká lehká ropa WTI přidává dokonce 6,4 % na 31,5 USD/barel. Za výrazným růstem cen ropy stojí stále intenzivnější spekulace ohledně možného snížení těžby významnými hráči v oboru jako je Rusko a země kartelu OPEC. Už začátkem března by měla být podepsána dohoda o zastropování těžby na lednových úrovních. 

Komentář

Trhy pokračují v růstu

Pozitivní nálada z minulého týdne zůstává na akciových trzích i po víkendu a světové indexy opět posilují. Německý index DAX v pátek narážel na technickou rezistenci 9.500 bodů, ovšem hned od dnešního rána tuto úroveň úspěšně prorazil a pokračuje vzhůru. Po prudkém nárůstu hned s otevřením trhů i...

Celý komentář
14:07

Libra na nejnižší úrovni od roku 2009

Britská libra dnes vůči dolaru oslabuje o téměř 2 % a to na 1,41 GBP/USD. Příčinou útěku investorů z britské měny jsou rostoucí obavy z blížícího se referenda ohledně setrvání Velké Británie v Evropské unii. Zastánci Brexitu získali vlivného stoupence v podobě Borise Johnsona, oblíbeného starosty Londýna.

9:58

Pondělí zahájeno výrazným růstem

Evropské akciové indexy dnes přidávají již více než 2 %. Konkrétně německý DAX posiluje o 2,1 % a překonává tak významnou technickou resistenci na 9580 bodech. Index se tak dostává nejvýše od začátku února, přičemž od svého letošního dna vzrostl již o více než 10 %.

8:00

Čínské akcie pokračují v růstu

Během uplynulého týdne přidal index Shanghai Composite 3,5 % a dnes další 2,4 %, čímž se dostal znovu na dohled hladiny 3 000 bodů. Za optimismem stojí spekulace ohledně výměny šéfa čínské komise pro cenné papíry. Předchozí ředitel čelil kritice kvůli propadům akcií z loňského léta, přičemž od nového šéfa se očekává představení dalších opatření proti obdobně vysoké volatilitě. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.