Zpravodajství

Komentář

Investoři realizují první zisky

Završení úspěšného týdne se na světových trzích nese v duchu mírného výběru zisků nasbíraných za poslední dny. Německý index DAX se dnes odrážel dolů od výrazné technické hranice 9.500 bodů a krátce před závěrem obchodování se pohybuje na úrovni 9.350 bodů (-1,2 %). Dnešek byl na kurzotvorné zprá...

Celý komentář
15:06

Ropa táhne světové indexy dolů

Zvýšená volatilita se černého zlata drží zuby nehty, přičemž Brent aktuálně ztrácí 2,7 % na 33,3 USD a WTI padá o 4 % na 29,5 USD za barel. Ropa tak navazuje na včerejší poklesy způsobené informacemi o nadprůměrných zásobách benzínu a destilátů uložených ve skladech v USA. Tento vývoj stahuje akciové indexy do červených čísel, kdy S&P 500 v úvodních minutách obchodování ztrácí 0,6 % na 1 906 bodů, německý DAX klesá o 1,1 % na 9 361 bodů.

14:00

Dolar po zveřejnění indexu spotřebitelských cen sílí

Hlavní měnový pár oslabuje již šestý den v řadě, dnes ztrácí 0,3 % na 1,108 EUR/USD. Krátkodobě po zveřejnění mírně vyššího než očekávaného růstu cenové hladiny v USA se tento měnový pár propadl dokonce k hodnotám 1,1065 EUR/USD. Zámořský index spotřebitelských cen vzrostl v lednu meziročně o 1,4 %, po očištění o ceny potravin a energií vykázal CPI růst o 2,2 %.

13:25

Ingenico po snížení doporučení od JPMorgan silně oslabuje

Akcie francouzského poskytovatele bezhotovostních terminálů a kompletních platebních řešení dnes klesají po zveřejnění negativního výhledu za trojnásobných zobchodovaných objemů oproti normálu o 13,7 % na 89,6 EUR. Banka JPMorgan snížila své investiční doporučení na "prodat" na základě zveřejnění předikované EBITDA marže pro rok 2016 (na 21 % oproti odhadovaným 23,3 %). Své investiční doporučení pro titul snížila i Bank of America.

12:18

Výsledky Allianz ovlivněny přírodními katastrofami

Z důvodu nadprůměrných výplat pojistného plnění, způsobených častějším výskytem přírodních katastrof, dosáhla největší evropská pojišťovací společnost čistého zisku za 4Q pouze ve výši 1,42 mld. EUR oproti konsensu odhadů nastavenému na 1,56 mld. EUR. Meziročně se však jedná o více než 16% růst. Evropské pojišťovny zápasí s přísnějšími kapitálovými požadavky regulátorů, nízkými úrokovými sazbami a silným konkurenčním prostředím na některých trzích. I přes to management predikuje meziroční 5% růst ziskovosti na akcii v následujících třech letech. Allianz navrhne vyplatit dividendu z loňského zisku ve výši 7,3 EUR. Titul odepisuje 1,5 % na 133,8 EUR.

10:04

Mercedes-Benz čelí žalobě

Na německou automobilku, dceřinou společnost jednoho z největších výrobců automobilů na světě Daimler, byla v USA podána žaloba za údajné porušování tamních emisních standardů. Iniciátorem je jeden ze zákazníků automobilky, dle jehož tvrzení dieselové motory automobilky produkují za nízkých teplot nadměrné emise oxidů dusíku. Žaloba se opírá o článek v německém magazínu Der Spiegel, kde automobilka přiznává, že v některých modelech dochází při teplotách pod 10 stupňů Celsia k odpojení kontroly emisí z důvodu ochrany motoru. Mluvčí Daimleru považuje celou věc za neopodstatněnou, přičemž společnost nároky prověří a bude se bránit. Žaloba přichází pět měsíců poté, co Volkswagen přiznal užití softwaru pro oklamání emisních testů. Automobilky poté obecně potvrdily, že výsledky naměřené v laboratořích nemusí nutně korespondovat s realitou každodenního provozu. Akcie Daimler aktuálně ztrácí 2 % na 63,5 EUR.

9:06

Evropské burzy otevírají mírně v záporu

Akciové indexy starého kontinentu dnes mírně korigují růsty posledních dní, německý DAX po včerejší neúspěšné snaze o proražení důležité technické i psychologické úrovně 9500 bodů dnes ztrácí 0,3 % na 9436 bodů, Euro Stoxx 50 klesá o 0,2 % na 2 887 bodů.  Index pražské burzy PX dnes ztrácí 0,45 % na 895 bodů, největší poklesy zaznamenávají akcie CETV a VIG.

Komentář

Ranní komentář k 19.2.2016

Obchodování v zámoří na růstový sentiment německého trhu nenavázalo, přičemž v rámci vyčerpání pozitivního momenta posledních dní hlavní indexy Spojených států mírně oslabily. S&P 500 ztratil 0,5 % na 1 918 bodů, technologický Nasdaq Composite odepsal 1 % na 4 488 bodů. Nejvýraznější poklesy ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.