Zpravodajství

Komentář

Nástup pozitivismu na trhu

Dnešní obchodování na akciových trzích se nese znovu v pozitivním duchu, přičemž evropské indexy od svého dna z 11. 2. 2016 průběžně do dnešního dne posílily v průměru o 7 %. Za obratem sentimentu stojí zejména novinky v dění na trhu s ropou.

Celý komentář
15:08

Eurodolar na dvoutýdenním minimu

I dnes pokračuje trend z posledních dnů charakteristický oslabujícím eurem. Měnový pár EUR/USD se dostal pod zvýšený tlak po zveřejnění zápisu z jednání rady ECB. Znovu byly zdůrazněny náznaky guvernéra Draghiho ohledně možného dalšího uvolnění monetární politiky. Aktuálně eurodolar oslabuje o 0,3 % na 1,11 EUR/USD.

13:26

Výsledky Wal-Martu investory nepotěšily

Po představení čtvrtletních výsledků akcie největšího světového maloobchodníka v před-obchodní fázi klesají o 4 % na 63,5 USD. Růst tržeb v posledním kvartále zpomalil na +0,6 %, společnost navíc snížila výhled tržeb fiskálního roku 2016 z důvodu dopadu silného dolaru na zahraniční příjmy. Ziskovost byla negativně ovlivněna zpomalujícím růstem tržeb a zvýšením mezd zaměstnanců.

11:03

Brent pokořil hranici 35 USD

Ropa se dnes nadále veze na růstové vlně posledních dní, Brent přidává 2 % na 35,2 USD za barel, americká lehká ropa WTI roste o 2,4 % na 31,4 USD. Příčinou krátkodobého býčího trendu jsou spekulace ohledně možné dohody klíčových producentů na objemu těžby, nejistoty ohledně postoje USA či Iránu však nadále přetrvávají.

10:15

Petrom vykázal první ztrátu pod křídly OMV

Výsledky rumunské ropné společnosti Petrom, která je dcerou rakouského koncernu OMV od roku 2004, jsou pod tlakem propadu cen pro něj klíčové komodity. Firma vykázala celoroční ztrátu ve výši 169 mil. USD, částečně způsobenou přeceněním některých výrobních aktiv. Petrom na propady komoditních trhů reagoval snížením nákladů a investic, CAPEX poklesl meziročně o 38 % a je očekáván další pokles o 10-20 % v letošním roce. Například náklady na průzkumné práce v Černém moři budou seškrtány na polovinu. Titul aktuálně ztrácí 0,2 % a obchoduje se za cenu 0,217 RON

9:30

Deutsche Boerse největším tahounem indexu DAX

Společnost reportovala své výsledky za poslední kvartál minulého roku v souladu s odhady, zisk na akcii i provozní zisk vzrostl meziročně o 14 %. Důvěru investorů posílil výhled na rok 2016, management cílí růst ziskovosti o 10-15 %. Dle vyjádření CEO Kengetera Deutsche Boerse profituje z aktuální volatility na trzích, ocenil by její pokračování. Německá banka LBBW zvýšila po výsledcích své doporučení na "koupit", stejně tak už dříve učinila i londýnská bankovní a finanční společnost Barclays. Titul aktuálně přidává 3,8 % na 75,8 EUR.

Komentář

Ranní komentář k 18.2.2016

Včerejší obchodování navázalo na pozitivní sentiment předcházejících dní, kdy trhy částečně korigovaly poklesy z prvních týdnů letošního roku. Na růstový trend přicházející ze starého kontinentu, kde index EuroStoxx 50 připsal 2,7 % a vzrostl tak na 2 898 bodů, navázal nejsledovanější americký in...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.