Zpravodajství

16:11

Ropa dnes na zelené vlně

O více než 1 % dnes posiluje ropa typu Brent i WTI a to za absence nějaké významnější kurzotvorné zprávy. Ropa tak navazuje na páteční růsty (+ 11 %), které dostaly WTI z velmi přeprodaných úrovní těsně nad 26 USD/ barel. Důvodem oněch růstů jsou pravděpodobně sílící spekulace ohledně dohody mezi členy OPEC a dalšími těžaři, což zvyšuje sázky na další růst. 

15:10

Pár EUR/USD postupně ztrácí

Více než o 1 % dnes oslabuje společná evropská měna euro, která tak reaguje na poměrně holubičí proslov prezidenta ECB Maria Draghiho. Ten jednak znovu potvrdil závazek ECB jednat v případě potřeby a zároveň prohlásil, že data o inflaci jsou prozatím horší, než očekával. To opět zvyšuje pravděpodobnost dalších monetárních stimulů, což oslabuje euro. Měnový pár EUR/USD tak klesá o 1 % na úroveň 1,114.

12:00

Trh cenných kovů v medvědím trendu

Na trh cenných kovů se dostavil poměrně prudký pokles v návaznosti na rostoucí oblibu akcií. Právě snížená averze vůči riziku znamenala pro „bezpečné přístavy“ v podobě cenných kovů úprk investorů ve prospěch rizikovějších aktiv. Zlato díky tomu odepisuje 2,2 % na 1209,7 za trojskou unci, zatímco stříbro klesá dokonce o 2,8 % na 15,3 USD za trojskou unci.

10:45

Bankovní sektor táhne evropské indexy vzhůru

Doslova mix faktorů stál za nedávným propadem celého bankovního sektoru. Jako hlavní příčiny kurzových poklesů můžeme uvést nárůst kreditního rizika v knihách bank kvůli nízkým cenám ropy (růst míry defaultů úvěru z energetického sektoru), nízké úrokové sazby nebo obavy z růstu čínské a globální ekonomiky. Evropské banky tak jen od začátku roku odepsaly 27 %, čímž značně underperformovaly výkon celého tržního indexu STOXX Europe 600 (minus 12-15 %). Investoři tak aktuálně využívají velmi nízkých valuací bank, které tak v průměru rostou o téměř 3-4 %. Nejvíce rostou například ING +5,8 %, UniCredit +6,6 %, Societe Generale + 5 %.

10:01

Japonští býci dopomohli akciím k 7% růstům

Akciový index Nikkei 225 dnes posílil nejvíce od září v minulém roce. Za touto rally, která v Japonsku vyústila ve více než 7% přírůstky, stojí především růsty akcií finančních institucí a klesající měna. Slabší japonský jen, jenž tak poklesl z nejsilnějších úrovní za poslední rok, dopomáhá především japonským exportérům. Index Nikkei 225 posílil v dnešní obchodní seanci 7,2 % na 16022,6 bodů.

9:16

Wynn Resorts v pátek povyskočil o 16 %

Páteční report výsledků za 4Q dopomohl provozovateli kasin v Macau a Las Vegas k akciovým růstům. Tržby 947 mil. USD sice nedosáhly na tržní konsenzus 950 mil. USD, zisk na akcii 1,03 USD ale výrazně překonal očekávaných 76c. Pokles příjmů z Macau, kterého se investoři obávali, byl totiž částečně kompenzován růstem v Las Vegas. Akcie proto v páteční obchodní seanci posílily o téměř 16 % na 69,14 USD.

Komentář

Ranní komentář pro 15.2.2016

Po těžkém úvodu roku 2016, ve kterém akcionáři prozatím příliš pozitivních zpráv neslyšeli, se zdá, že se pomalu na trh vrací býčí nálada. Závěr minulého týdne totiž zaznamenal první krok k lepším zítřkům - index S&P 500 připsal 2 % a evropský STOXX Europe 600 dokonce téměř 3 %. Růstové ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.