Zpravodajství

Komentář

Německé banky v dobách nejistoty překvapily investory

Na evropských trzích to v tomto týdnu vypadá, jako by se investoři řídili větou „jednou jsi nahoře a jednou zase dole“. Německý index DAX se ale v pátek pohybuje celý den v kladných hodnotách, aktuálně +1,65 % na 8.897 bodů. Je evidentní, že evropským burzám dodaly optimismus dnešn...

Celý komentář
14:05

Americký maloobchod v plusu

Během ledna se zvýšily maloobchodní tržby v USA o 0,2 % m/m. Šlo o mírně silnější nárůst oproti odhadovaným +0,1 % m/m. Největší podíl na tomto vývoji mělo navýšení výdajů amerických domácností na nové automobily a oděvy.

12:13

Indexy korigují většinu svých evropských ztrát

Evropské akciové indexy posilují o téměř 2 % a umazávají tak většinu včerejších ztrát. Za zlepšeným sentimentem stojí zejména lepší hospodářské výsledky evropských bank, zejména pak Commerzbank. Rostou i akcie ocelářů po přijetí nových antidumpingových opatření chránících evropský trh s ocelí před levnými dovozy z Ruska a Číny. 

8:52

Německá ekonomika si drží tempo růstu z 3Q

Za uplynulý kvartál vzrostl německý HDP o 0,3 %, což naplnilo analytické odhady. Německé hospodářství tak posílilo stejným tempem jako během třetího čtvrtletí. Slabší export za 4Q byl plně nahrazen růstem domácí spotřeby, které se daří díky vyšším disponibilním příjmům domácností. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.