Zpravodajství

15:46

Zásoby ropy v USA nečekaně poklesly

I přes předcházející očekávání, které bylo nastaveno na růst ropných zásob o 3,2 milionů barelů, dnes agentura DoE oznámila, že zásoby ropy v USA ve skutečnosti poklesly v minulém týdnu o 754 tisíc barelů. To je pro již tak přeprodaný ropný trh poměrně dobrá zpráva, na kterou ropa reaguje býčím sentimentem. Ropa typu WTI aktuálně posiluje o 2,5 % na 28,6 USD/barel, zatímco ropa Brent dokonce o 3,8 % na 31,4 USD za barel.

15:42

Akcie Time Warner i přes pozitivní výsledky klesají

Poměrně pozitivní čísla dnes při reportu výsledků za 4Q uslyšeli akcionáři společnosti Time Warner. Přestože tržby 7,1 mld. USD dopadly pod odhady 7,5 mld. USD, zisk na akcii 1,06 USD překonal analytická očekávání 1 USD. Společnost rovněž navrhla zvýšenou dividendu a ohlásila 5 mld. USD buyback. I přes pozitivní výsledky ale jedna negativní informace předčila vše ostatní – pokles předplatitelů divize Turner. Tato zpráva totiž zvyšuje obavy z toho, že se kabelovky nedokáží včas přizpůsobit novému trendu diváků. Akcie aktuálně odepisují 4,4 % na 60,46 USD. 

11:59

Pivovary dnes přivodily investorům dobrou náladu

Dva z největších pivovarů, Heineken a Carslberg, dnes reportovaly výsledky hospodaření za 4Q. Oba dnes investory příjemně překvapily – Heineken zvýšenou dividendy o 18 % díky růstu zisku v 2015 (+25 %), Carlsberg pak překonáním očekáváných zisků za 4Q. Carlsberg uvedl, že k lepším výsledkům dopomohl především trh v jihovýchodní Asii. Akcie obou společností dnes rostou, Heineken o 0,4 % na 75,45 EUR a Carlsberg o téměř 5 % na 573 DKK.

10:48

Ropa umazává část ztrát z včerejšího poklesu

Poměrně velké ztráty včera zaznamenal trh s černým zlatem, který tak reagoval na zprávy agentury IEA ohledně letošního růstu zásob v 1H. Ty by totiž měly být vyšší, než se očekávalo - denní přebytek by měl být 1,75 mil. barelů, což je o téměř 17 % více než původně odhadovaných 1,5 milionu. Volatilita na komoditních trzích tak přetrvávala, jen během včerejšího dne poklesla ropa typu WTI o 6 % a typu Brent dokonce o 8 %. Část těchto ztrát ale ropa umazává dnes, kdy má dojít k reportování skutečných zásob agenturou DoE (16:30 SEČ). Oba typy dnes tedy přidávají shodně přes 1 %.

9:58

Evropské akcie po sedmidenním půstu rostou

Celých sedm obchodních dní vládli na trhu medvědi, kteří za absence významnějších kurzotvorných zpráv poslali evropské akcie o téměř 10 % níže. Důvodem výprodejů stále zůstávají obavy ohledně vývoje čínské ekonomiky, globálního růstu a ohledně vývoje ceny ropy. Rozsáhly index evropských akcií STOXX Europe 600 tak dnes posiluje přes 2 % na 315,9 bodů.

9:32

Deutsche Bank roste nejvíce za poslední 4 roky

Akcie společnost Deutsche Bank dnes vyskočily nejvíce za poslední 4 roky poté, co největší německá banka oznámila, že zvažuje zpětný odkup vydaných dluhopisů. Tento krok by tak měl rozmělnit obavy ohledně jejího financování. Prozatím nebylo vydáno žádné rozhodnutí, přeprodaným akciím společnosti ale i takovýto impulz stačí k pozitivnímu sentimentu investorů. Akcie jen od začátku roku po včerejším uzavření frankfurtské burzy odepsaly téměř 40 %, dnes však v návaznosti na dnešní zprávy reagují růstem o 10 % na 14,56 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 10.2.2016

Již sedmý den v řadě včera poklesly evropské akciové indexy s tím, jak se rozšiřují obavy ohledně růstu globální ekonomiky a vývoje v Číně. Po pondělním poklesu, kdy evropské akcie dle indexu STOXX Europe 600 odepsaly 3,5 %, včera opět zavládli medvědi, kteří poslali evropské akcie...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.