Zpravodajství

Komentář

Nízká valuace indexů jako příležitost

Evropské trhy dnes navazují na závěr minulého týdne, kdy trhy kontinuálně klesaly po celou obchodní seanci a zakončily den poblíž denních minim na -1,9 % u S&P 500. Nejhorší vývoj byl na technologiích, technologický sektor Nasdaq klesl o 3,4 %. Výprodej se týkal hlavně titulů s vyšší valuací,...

Celý komentář
15:36

Japonský jen opět jako bezpečný přístav

Více jak o 1 % dnes posiluje japonská měna vůči všem ostatním významným světovým měnám. Japonský jen tak opět zapůsobil jako záchranné stéblo pro investory, kteří se snaží vyhnout turbulencím na akciových trzích. Posilující japonská měna tak zaznamenala vůči USD nejsilnější úrovně za poslední rok, aktuální kurz JPYUSD se nachází na hodnotě 115,8. 

15:10

Akcie v USA otevřely silně v záporu

Nálada na zámořských akciových burzách se příliš neliší od negativního sentimentu v Evropě. Hned v úvodu obchodování totiž například průmyslový Dow Jones odepsal 300 bodů, čímž se tak dostal pod psychologickou hranici 16000 bodů. Stejně jako index S&P 500 tak odepisuje necelé 2 %, čímž navazuje na pokles celoevropského STOXX Europe 600 o celá 3 %. Nejhůře si vede energetický sektor, který jde tak jde ruku v ruce do červených čísel s klesajícím ropným trhem. 

13:34

Hračky Starwars podpořily výsledky Hasbro

Známý výrobce hraček dnes reportoval výsledky za 4Q, kterým pomohly zejména vyšší prodeje hraček ze série Star Wars. Zisk na akcii reportován ve výši 1,39 USD překonal odhady 1,29 USD stejně jako čisté tržby 1,47 mld. USD (při očekávání 1,37 mld. USD). Firma rovněž ohlásila zvýšenou dividendu 51c. na akcii. Akcie v premarketu posilují o mírných 1,5 % na 75,2 USD. 

10:56

Strach z převisu nabídky opět posílá ropu dolů

Do zelených čísel dnes otevřely komoditní trhy s ropou, přesto ale opět nedokázaly své zisky udržet. Důvodem jsou především celkově slabší čísla na straně poptávky a to zejména ze strany USA a Číny. Tím se tak zvětšuje mezera mezi nabídkou a poptávkou, což způsobuje vysoký převis nabídky. Ten se následně promítne do cen ropy, které tak dnes oslabují o necelé 2 %. Ropa Brent se aktuálně pohybuje na ceně 33,5 USD/barel, zatímco WTI se opět přiblížila hranici 30 USD (aktuálně 30,4 USD za barel). Klesající ropa rovněž zesílila výprodeje na akciových trzích, STOXX Europe 600 aktuálně odepisuje přes 2 %.

9:53

Evropské akcie opět ztrácejí

Již šestý den v řadě se akciové společnosti v Evropě nemohou nadechnout k býčímu tažení. Evropa tak navazuje na páteční sentiment na trhu v USA, kde akcie dle S&P 500 odepsaly 1,9 %. Stejně jako v zámoří i v Evropě dnes nejvíce oslabuje technologický sektor, nejvíce trpí producenti polovodičových technologií (např. Infineon -4,1 %). Celkově však akcie v Evropě dle indexu STOXX Europe 600 odepisují 1,6 %.

9:32

Akcie LinkedIn v pátek zažily volný pád

Téměř 10 mld. USD bylo vymazáno při pátečním obchodování společnosti LikedIn poté, co firma reportovala výsledky za 4Q. Přestože zisk na akcii (94c. vs. odhad 78c.) dopadl výrazně nad očekávání, investory velice nemile překvapil výhled pro první kvartál 2016. Jelikož právě vysoké vyhlídky růstu tvořily podstatnou část prémie k ceně akcií, nízké výhledy spustily značné výprodeje akcií. Společnost v pátečním obchodování nakonec odepsala téměř 44 % na 108,5 USD.

Komentář

Ranní komentář pro 8.2.2016

Závěr minulého týdne se nesl v duchu celotýdenních výprodejů, přičemž v USA poklesl akciový index S&P 500 o 1,9 %. Příčinou byla jak horší makrodata (změna počtu pracovních míst), která tak ještě více snížila pravděpodobnost růstu úrokových sazeb v USA (aktuálně cca. 10 %), tak...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.