Zpravodajství

Komentář

ČNB prodlužuje trvání intervencí

Po dnešním zasedání bankovní rady České národní banky bylo oznámeno ponechání úrokových sazeb na stávajících úrovních (dle očekávání) a začalo se hovořit také o tom, že devizové intervence budou pravděpodobně ukončeny až v 1H 2017. Došlo tedy ke změně oproti dříve uváděnému konci roku 2016.

Celý komentář
13:52

ČNB prodlouží intervence do první poloviny roku 2017

Z důvodu absence inflačních tlaků dnes na tiskové konferenci guvernér Singer oznámil prodloužení devizových intervencí až do první poloviny příštího roku. Tyto kroky zdůvodnil klesajícími cenami komodit a nižším růstem cen v eurozóně. Pro trh nejde o výrazné překvapení, prodloužení intervencí bylo už v minulosti naznačováno. Bankovní rada dnes dle jeho slov diskutovala také zavedení záporných úrokových sazeb po vzoru ECB.

12:18

ING dnes přidává téměř 8 %

Akcie nizozemské banky ING dnes po zveřejnění výsledků hospodaření za 4Q rostou o 7,7 % na 10,4 EUR. Celoroční čistý zisk vzrostl o 23 % na 4,22 mil EUR. Ziskovost podpořily vyšší úrokové a poplatkové výnosy, stejně tak pozitivně překvapily nižší náklady rizika. V souladu s očekáváním byla indikována dividenda z loňského zisku na 0,65 EUR/akcii, což představuje 6,2% dividendový výnos. I přes dnešní pozitivní reakci titul od počátku letošního roku ztrácí více než 15 %.

9:35

Růstový apetit eurodolaru neustává

Po včerejším reportu neuspokojivého vývoje indexu nákupních manažerů (PMI) ve službách v USA eurodolar pokořil hranici 1,1 EUR/USD. Po vystoupení guvernéra ECB dnes měnový pár přidává 0,8 % na 1,116 EUR/USD. Draghi ve svém proslovu poznamenal, že pokud nepoleví v boji s nízkou inflací, růst cen se vrátí k cílovaným úrovním. Dle jeho slov je centrální banka i v prostředí turbulencí na trzích schopna naplnit svůj mandát.

Komentář

Ranní komentář k 4.2.2016

Úvod včerejšího zámořského obchodování se nesl spíše v negativním duchu díky reportu slabšího než odhadovaného indexu PMI. Americký sektor služeb dle těchto makrodat rostl nejpomaleji za poslední dva roky. V důsledku slabých makrodat se pravděpodobnost růstu úrokových sazeb opět snížila, což tlač...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.