Zpravodajství

15:48

Zásoby ropy v USA výrazně nad očekáváním

Dlouho očekáváné oznámení změny zásob ropy oficiální vládní agenturou US nakonec přineslo výrazně vyšší čísla, než investoři očekávali. Při konsenzu růstu zásob v minulém týdnu o 3,7 mil. barelů uvedla agentura DOE skutečný nárůst o necelých 8 milionů. Rostoucí zásob zvyšují nabídku, čímž tak rozšiřují propast mezi nabízeným a poptávaným množstvím. I přes poměrně překvapivá čísla se však prozatím žádné panické výprodeje nekonají, právě naopak. Ropa Brent i WTI posilují výrazně přes 3 %.

Komentář

DAX i třetí únorový den v červených číslech

Dnešní obchodní seance se prozatím nesla ve znamení pokračující nervozity. Obavy o globální růst a problémy v Číně opět drží akcie v červených číslech. Německý index DAX dnes osciluje kolem úrovně 9.500 bodů a s otevřením zámořských trhů se nálada začíná mírně zlepšovat. Podstatným...

Celý komentář
14:23

ChemChina koupí firmu Syngenta za 43 mld. USD

Společnost China National Chemical (ChemChina) dnes souhlasila s akvizicí švýcarské agrochemické skupiny Syngenta za 43 mld. USD. Jedná se o největší mezinárodní nabídku čínské společnosti vůbec, takto významná aktivita na mezinárodním M&A trhu nebyla ze startu roku posledních 10 let. Akcie společnosti Syngenta se dnes pohybují na vrcholu pyramidy indexy STOXX Europe 600, když připisuje téměř 5 % na 412 CHF.

10:45

Bankovní sektor v hledáčku medvědů

Stejně jako včera i dnes patří evropské banky mezi nejvíce postižené výprodeji v posledních dnech. Mezi známé banky nacházející se ve spárech medvědů patří například HSBC -3 %, Barclays -4 %, BNP Paribas -3 %, Unicredit - 4 %, Standard Chartered - 4,7 %. Banky jako celek odepisují necelé 3 %, celý index STOXX Europe 600 potom 0,5 %.

10:45

LVHM nejvýkonnější z blue-chips v Evropě

Dle prodejů největší společnost prodávající luxusní zboží, Louis Vuitton Moët Hennessy, po reportu výsledků dominuje rozsáhlému evropskému indexu STOXX Europe 600, když posiluje o téměř 7 % na 153,5 EUR. Společnost totiž dokázala pokořit analytická očekávání jak na poli tržeb (35,7 mld. EUR vs. est. 35,5 mld. EUR), tak i EBIT (6,6 mld. EUR vs. est. 6,5 mld. EUR). K lepším číslům firmě dopomohly zejména tržby prodaných výrobků z kůže. 

9:46

Japonské akcie táhly asijské trhy dolů

Neustále převládající obavy ze zpomalení globálního růstu a negativní vliv čím dál levnějších komodit spustil výprodeje na japonské burze, která následně stáhla dolů celou Asii. Tamnímu akciovému trhu nepomohly ani výsledky japonských firem, například jedna z největších, Nomura Holdings, odepsala po výsledcích přes 10 %. Japonské akcie jako celek dle indexu Nikkei 225 odepsaly 3,2 %.

9:27

Zisk firmy Swatch v 2015 investory zklamal

Známý výrobce hodinek značky Tissot a Omega dnes reportoval výsledky, které investory příliš nepotěšily. Provozní zisk meziročně poklesl o 17 % na 1,45 mld. CHF při očekávání 1,56 mld. CHF. Slabší byly i tržby, důvodem horších čísel tak byl především silný frank a nižší prodeje zboží v Hong Kongu (největší trh společnosti). Firma proto byla nucena mírně snížit dividendu, pokles zisku ovšem hodlá firma kompenzovat 1 mld. CHF buybackem. Po otevření burz akcie oslabila o více než 4 %, nyní ale klesá "pouze" o 0,7 % na 336,6 CHF.

Komentář

Ranní komentář pro 3.2.2016

Ani včerejší obchodování na globálních burzách se neneslo v příliš pozitivním sentimentu, přičemž akciové indexy napříč všemi kontinenty navázaly na pondělní poklesy. V Evropě i v USA výprodeje postupně během obchodování zintenzivňovaly, až nakonec akcie v Evropě dle STOXX Eur...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.