Zpravodajství

16:03

Akcie v USA navázaly na evropské výprodeje

Velmi negativní sentiment na trhu s ropou, kde se ropa typu WTI opět přiblížila k psychologické hranici 30 USD/barel, stále tlačí akciové indexy dolů. Výjimku netvoří ani akcie v USA, kde tamní burzy navázaly na krvavou lázeň evropských akcií (STOXX Europe 600 odepisuje -2,4 %) a dle S&P 500 odepisují mírnějších 1,4 %. 

Komentář

Akcie navazují na včerejší poklesy

Stanley Fisher (zástupce guvernérky Fed) včera prohlásil, že se aktuální tržní turbulence mohou promítnout do rozhodování o dalším zvyšování úrokových sazeb v USA, čímž pravděpodobnost jejich růstu znatelně klesá. To souvisí i s tím, že další klíčové světové banky - Bank of Japan i ECB naopa...

Celý komentář
14:56

Akcie Michael Kors vystřelily díky úspěšným svátkům

Známá módní společnost dnes reportovala výsledky, které investory příjemně překvapily. Tržby 1,4 mld. USD pokořily očekávání 1,36 mld. USD, nad tržním konsenzem dopadl i zisk na akcii 1,59 USD (vs. 1,46 USD). Přestože výhledy na 4Q dopadly pod očekáváním analytiků, fiskální rok 2016 má být naopak mírně lepší. Dobrým číslům dopomohly firmě především hektické vánoční svátky, růst on-line nákupů a nové doplňky. Akcie aktuálně posilují o 18 % na 47,6 USD.

12:01

Firmě Dow Chemical pomohla levná ropa

Známá společnost Dow Chemical dnes reportovala výsledky za 4Q. Významné překvapení bylo dosaženo především u EPS 93c. (odhad 69c.), ale také tržeb 11,4 mld. USD (11,2 mld. USD). Chemická skupina Dow Chemical, která souhlasila s fúzí s dalším chemickým obrem DuPont, tak profitovala zejména z nízkých cen ropy, která dopomohla vysoké profitabilitě divize výroby plastů. Akcie společnosti v premarketu posilují díky výsledkům o 2,4 % na 43,6 USD.

11:47

Ropa dnes táhne akciové indexy dolů

Poměrně vysoká korelace panuje v posledních měsících mezi vývojem ceny ropy a globálních akcií, momentálně se pohybuje nad úrovní 0,5. Nízká cena ropy zároveň tlačí těžařské/komoditní společnosti: Repsol -5 %, Total SA -4 %, Statoil -3,6 %, BHP Billiton -6,6 %, Anglo American -7 % nebo Rio Tinto -5%. Samotná ropa typu Brent i WTI oslabují shodně o 3 %. 

9:36

BP se v 2015 propadl do ztráty 5,2 mld. USD

Ropný gigant kótovaný na londýnské a newyorské burze prošel ve 4Q krušnými časy, když byl opět těžce zasažen prudkým pádem ropy a musel opět odepisovat část hodnoty aktiv. Kvůli těžké situaci se společnost rozhodla pro významné nákladové škrty, včetně propuštění 3000 stávajících zaměstnanců. Celková úspora nákladů (včetně již proběhnuvších škrtů v minulých kvartálech) by měla do roku 2017 dosáhnout objemu 7 mld. USD. Akcie kvůli špatným výsledkům a velké ztrátě padají o necelých 8 % na 3,39 GBP.

Komentář

Ranní komentář pro 2.2.2016

Po většinu včerejšího obchodního dne se akcie v USA souhrnně obchodovaly více jak 0,5 % v záporu. Ke konci se však na trh vrátili býci a rozsáhlý index S&P 500 nakonec uzavřel na červené nule. Stanley Fisher (zástupce Yellenové) prohlásil, že se aktuální tržní turbulence mohou promí...

Celý komentář
8:51

Google dnes zřejmě pokoří tržní kapitalizaci Applu

Pozitivní výsledky podpořily růst akcií společnosti Alphabet (Google), která po trhu přidala 4,2 % a pokořila hranici 800 USD za akcii. Tržby 17,3 mld. USD totiž pokořily očekávání 16,9 mld. USD stejně jako EPS 8,67 USD (vs. odhad 8,08 USD). Google navíc prohlásil, že hodlá v roce 2016 mohutně investovat, hlavní růstové oblasti stále zůstávají mobilní telefony, Youtube a útraty spotřebitelů přes svátky. Pokud reakce akcií po trhu +4,2 % přetrvá do období řádného obchodování, sesadí Google giganta Apple z 1. místa největší veřejně obchodovatelné společnosti na světě. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.