Zpravodajství

16:10

Spekulace podpořily akcie Twitteru v prudkém růstu

Téměř o 10 % dnes po otevření US trhu rostou akcie společnosti Twitter poté, co se na trh dostala spekulace ohledně možné dohody. S tímto přišel "The Information", který tvrdí, že investor Marc Andreessen a soukromá společnost Silver Lake společně s Twitterem něco chystají. Přestože se neví, zda-li je jednání stále aktuální, Twitter je i přes dnešní růst o 66 % levnější, než na vrcholu v dubnu 2015. To z něj dělá vhodný cíl pro akvizici, výhodný pro "smart money" firmy právě jako je Silver Lake.

Komentář

Býci bojují s medvědy

Medvědi na trzích letos, zdá se, opomněli zabřednout do zimního spánku a s příchodem nového roku se vrhli na světové trhy. Býci ukonejšení očekávaným lednovým efektem a podpůrnými slovy centrálních bank nestačili zareagovat a během většiny ledna byli medvědy vytlačeni do pomyslného rohu burz...

Celý komentář
15:19

Euro posiluje vůči jenu osmý den v řadě

Nejdelší sérií růstu vůči japonskému jenu od roku 2013 si dnes zapsala evropská měna. Tato série je dnešním dnem prodloužena na osmidenní eurový růst, přičemž euro za tu dobu vůči jenu posílilo o 3,5 %. Dle slov ECB stojí za touto depreciací jenu snaha BoJ svými kroky (snížení sazeb) svou měnu oslabit. Měnový pár EUR/JPY se momentálně obchoduje na úrovni 131,78.

13:23

Černé pondělí pro akcie Nokia

Velmi krušný den dnes zažívají stávající akcionáři firmy Nokia, jejíž akcie dnes padají o více než 11 % na 5,85 EUR. Důvodem je soudní spor se společností Samsung o užívané patenty, který dopadl v neprospěch firmy Nokia. Investoři nejsou spokojeni především s finančním urovnáním, které je podle nich pro Nokii nízké. Právě intelektuální práva (patenty) Nokie byly a jsou investory velmi vysoko ohodnoceny, někteří z nich se dokonce rozhodli pro nákup akcií čistě díky portfoliu patentů, kterých společnost vlastní přes 30 000.    

10:34

Ryanair Holdings táhne aerolinky vzhůru

Dnešní ranní výsledky nízkonákladového leteckého přepravce Ryanair Holding investory velmi pozitivně překvapily. Důvodem je jednak rostoucí zisk, který se v meziročním srovnání zdvojnásobil a ohlášený buyback v objemu 800 mil. EUR, který je dle CEO možný díky rostoucí ziskovosti a solidnímu cash flow. Společnost rovněž meziročně navýšila počet převezených pasažérů o závratných 25 %, díky čemuž oznámila výhled zisku pro celý FY v rozmezí 1,17 mld. EUR – 1,22 mld. EUR. Akcie reagují na tyto výsledky růstem o 3,6 % na 14,2 EUR a firma tak táhne celý letecký sektor (+2 %) vzhůru.

9:56

Čínské PMI na tříletých minimech

Již nějakou dobu je situace okolo výkonnosti čínské ekonomiky všemi investory ostře sledována. Nejinak tomu bylo i při reportu čínského PMI v průmyslu, které investory opět zklamalo. Index PMI totiž klesá rekordních 6 měsíců v řadě, když se aktuálně pohybuje na úrovních 49,4 bodů. Poté, co čínské HDP v roce 2015 vzrostlo nejméně za posledních 25 let (+6,9 %), přišla na trh další špatná zpráva v podobě snížení cíleného růstu v 2016 do pásma 6,5 % - 7 %. Reakcí vlády a tamní CB by tak měly být fiskální (navýšení deficitu) i monetární (dvojí snížení úrokových sazeb během tohoto pololoetí a pokles povinných min.rezerv). Index Shanghai Composite dnes během obchodního dne nakonec oslabil o necelé 2 %.

Komentář

Ranní komentář pro 1.2.2016

Dnešní obchodní den bude v Evropě ovlivněn hned několika faktory. Jedním z nich je páteční rally amerických akcií, které se svezly na zelené vlně a konkrétně index S&P 500 připsal 2,5 % a dostal se tak až na 1940 bodů. Stav přeprodanosti trhu je však již minulostí, index RSI je aktu...

Celý komentář
9:00

UBS zvýšilo doporučení pro Infineon

Známá banka UBS dnes vydala nové doporučení pro technologickou společnost Infineon. Doporučení bylo zvýšeno z „držet“ na „koupit“, cílová cena poté vzrostla z 13EUR na 14 EUR. Akcie firmy Infineon dnes proto rostou o 0,9 % na 12,39 EUR. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.