Zpravodajství

Komentář

Bank of Japan překvapila

Index japonské burzy Nikkei (+2,80 %) uzavřel téměř 3 % v zisku v návaznosti na překvapivé rozhodnutí Bank of Japan snížit úrokové sazby do záporných hodnot na -0,1 %. Nemělo by se to týkat všech úložek, ale jen těch, které budou vyšší než stanovený limit. Důvodem je tlak na banky, aby ...

Celý komentář
14:39

Chevron vykázal první ztrátu od roku 2002

Mezinárodní hráč na trhu ropy a plynu dnes reportoval ztrátu za 4Q ve výši 31c na akcii oproti odhadovanému zisku 45c na akcii. Silné poklesy cen ropy působily negativně na ziskovost napříč všemi divizemi. Hospodářský výsledek byl ovlivněn mimo jiné odpisy části hodnoty ropných a plynových ložisek. V návaznosti na poklesy cen klíčové komodity Chevron omezil průzkum nových ložisek a zmrazil výplatu dividend. Akcie společnosti klesají o 1,5 % na 84,3 USD.

13:48

Ekonomika Spojených států vykázala 0,7% růst

Hrubý domácí produkt v USA posílil ve 4Q o 0,7 %. Analytický konsensus odhadoval číslo o desetinu procenta vyšší. Akciové trhy na mírně negativní data výrazněji nereagovaly.

12:50

Xerox oznámil rozdělení společnosti

Známý výrobce tiskáren oznámil rozdělení na hardwarovou a podpůrnou outsourcingovou společnost. Xerox tak v tomto směru následuje kroky HP, které provedlo podobný split minulý rok. Pozitivním překvapením je zisk na akcii za 4Q, jenž dosáhl 32c oproti odhadovaným 28c. Zveřejněné tržby za poslední kvartál minulého roku 4,7 mld. USD jsou v souladu s odhady. Titul po zveřejnění výsledků přidává 2 % na 9,4 USD.

10:49

Gamesa přidává 18 %

Akcie španělského výrobce větrných elektráren Gamesa dnes prudce rostou, a to o 18 % na 17 EUR, po zveřejnění informace o zvažované akvizici společnosti ze strany Siemens. Došlo by tak k synergii, neboť Gamesa se soustředí na pevninské, zatímco Siemens na oceánské větrné elektrárny. Společně by firmy mohly také lépe konkurovat dánskému výrobci větrných elektráren, firmě Vestas Wind Systems. Siemens zatím případnou akvizici odmítá komentovat.

9:38

Japonský JPY slábne po překvapivém kroku BoJ

Nečekané snížení depozitní sazby japonskou centrální bankou na -0,1 % vedlo k oslabení JPY vůči USD o 1,7 % na 120,8 USD/JPY. Centrální bankéři tímto krokem sledují podporu domácí ekonomiky skrze dostupnější úvěry a slabší měnu.

9:10

Evropa dnes otevírá v zelených číslech

Pozitivní sentiment z čínského trhu se přenáší i na evropské burzy. Německý DAX dnes přidává 1,2 % na 9752 bodů, širší EuroStoxx 50 roste o 1,1 % na 3012 bodů. V pozitivním duchu se nese i obchodování na pražské burze, index PX posiluje o 0,6 % na 915 bodů. Největšími tuzemskými tahouny jsou CETV, ČEZ či VIG.

Komentář

Ranní komentář k 29.1.2016

Dnešní obchodní den v Evropě by měl navázat na pozitivní sentiment, který provázel vývoj na burzách v Asii. Šanghajská burza dnes částečně korigovala ztráty z úvodu tohoto týdne a připsala 3,1 % na 2 738 bodů. Příznivý vítr vane i ze zámoří, kde probíhající výsledková sezóna za pod...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.