Zpravodajství

Komentář

Přetrvávající nervozita

Dnešní dopolední obchodování v Evropě bylo ve znamení mírného poklesu akciových indexů. Negativně na evropské trhy působí zejména reporty horších než očekávaných hospodářských výsledků několika významných firem jako je například Roche či H&M. Německý index DAX  v odpoledních ho...

Celý komentář
12:36

Ford po výsledcích posiluje

Zámořská automobilka Ford dnes pozitivně překvapila investory a díky tomu její akcie v před-obchodní fázi přidávají 1,1 % na 12 USD. Zisk na akcii za 4Q dosáhl 58c oproti odhadovaným 50c. Díky silné ekonomice, stárnoucímu vozovému parku a příznivým cenám pohonných hmot dosáhl Ford rekordních prodejů ve Spojených státech, ze showroomů vyjelo 17,5 milionu vozů. Tahounem tržeb byly zejména vozy SUV a nákladní automobily.

12:32

Unipetrol dosáhl rekordního čistého zisku

Rafinérská společnost Unipetrol vykázala roční zisk ve výši 7 mld. CZK, čímž se vymanila ze ztrát trvajících od roku 2011. V důsledku srpnového požáru ethylenové jednotky v Záluží byl vykázán meziroční pokles ziskovosti za 4Q o 70 % na 182 mil CZK. Výše ušlého zisku v posledním kvartále je odhadována na 2,8 mld. CZK. Společnost těží z nízkých cen ropy a díky růstu české ekonomiky i z vysoké poptávky po petrochemických produktech.

10:20

Fortuna zažívá po úpravě výhledu silnou rally

Akcie jedné z největších středoevropských sázkových společností dnes rostou o 8,5 % na 85 CZK. Společnost upravila výhledy hospodaření pro rok 2015. Nyní očekává objem přijatých sázek ve výši 845 mil. EUR oproti dříve odhadovaným 790 mil. EUR. Nově je predikován pokles EBITDA o 3-6 % na rozdíl od dříve předpokládanému propadu o 25-30 %. Příčinou navýšení výhledů je vysoký objem sázek v 4Q při solidních ziskových maržích. Kompletní výsledky budou reportovány 10.3.

Komentář

Ranní komentář k 28.1.2016

Včerejší obchodní seance se nesla v duchu poměrně zvýšené volatility, již investoři pociťují prakticky od začátku letošního roku. V zámoří právě probíhající výsledková sezóna společně s neustávající nervozitou investorů ohledně globálního ekonomického růstu přináší nadprůměrné reak...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.