Zpravodajství

Komentář

Čekání na Fed

Evropské akcie se dnes od otevření burz pohybovaly v červených číslech a následovaly tak pohyb cen ropy, které se opět přibližovaly hranici 30 USD za barel. Znovu se tak opakuje scénář známý z posledních týdnů, kdy akcie velmi citlivě reagují na výkyvy v cenách ropy. 

Celý komentář
14:33

Evropské burzy vymazaly ranní ztráty

DAX dopoledne ztrácel téměř 1 % a dostal se tak až k hodnotě 9720 bodů. S blížícím se otevřením amerických burz se však tyto ztráty postupně dařilo umazávat a nyní se většina evropských akciových indexů obchoduje kolem červené nuly. Tón zítřejšího obchodování určí večerní výstup ze zasedání bankéřů Fed. 

10:15

Výsledky Apple za 4Q nenadchly

Apple za poslední kvartál loňského roku utržil 76 mld. USD, což o 500 mil. USD nenaplnilo úrovně odhadované trhem. Díky silnějším než predikovaným maržím se ale podařilo dosáhnout silnějšího EPS, konkrétně 3,28 USD oproti očekávaným 3,22 USD. Výhled managementu na nadcházející čtvrtletí ale mírně zklamal investory. Zejména kvůli tomu akcie Apple v poobchodní fázi odepsaly téměř 3 %.

9:09

Americké indexy zakončily obchodování na denních maximech

Během úterý si akciový index S&P 500 připsal 1,4 % a dostal se tak zpět nad hladinu 1900 bodů, konkrétně na 1904 body. Tímto růstem tak byly dokonale vymazány pondělní ztráty. Největší zisky si připsaly komoditní tituly v čele s těžaři ropy. Dařilo se ale také většině firem, které včera reportovaly své výsledky hospodaření. Zejména pak 3M, P&G, J&J či Sprint. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.