Zpravodajství

Komentář

Pozitivně naladěné trhy před zítřejším zasedáním Fed

Dnešní den jsou na evropských a amerických akciových trzích viditelné nárůsty, které nejsou na trhu v posledním období příliš obvyklé. Důvodem může být pozitivní očekávání spojené s výstupy ze zítřejšího zasedání a následné tiskové konference amerického Fedu. Asijské trhy zavřely dnes ráno o...

Celý komentář
16:08

Otevření US trhů přineslo pozitivní sentiment

Přes celodenní poklesy, které během dnešní obchodní seance trápily evropské indexy, se nakonec přece jenom akcie dostaly do zelených čísel. Dopomohlo k tomu především otevření US trhů. Index S&P 500 aktuálně posiluje o 1,3 %, průmyslový Dow Jones dokonce 1,7 %. To dokázalo podpořit i akcie v Evropě, které dle souhrnného indexu STOXX Europe 600 aktuálně rostou o 0,8 %. Ze ztrát se nakonec vyhrabala i v poslední době prodávaná ropa, Brent i WTI připisují více než 2 % a dostávají se tak opět nad hladinu 31 USD/barel.

15:35

Procter & Gamble 4Q

Největší výrobce spotřebitelského zboží na světě dnes reportoval výsledky hospodaření za 4Q. Zisk na akcii 1,04 USD pokořil odhady 98c., zatímco tržby 16,9 mld. USD dopadly v souladu s očekáváním. Společnosti se vyplatil krok navýšení cen zboží, které tak vyrovnalo efekt méně prodaných výrobků. Společnost navíc mírně snížila výhled EPS na 2016, i přesto ale akcie v dnešním obchodování posilují o 3 % na 79,18 USD.

14:23

Restrukturalizace se firmě 3M prozatím daří

V říjnu loňského roku přišla známá americká společnost 3M s oznámením restrukturalizačního plánu, který měl firmě pomoci vypořádat se se silným dolarem. Vzhledem k tomu, že společnost generuje 2/3 tržeb mimo US, se proto jedná o poměrně výraznou čáru přes rozpočet. Firma dnes reportovala výsledky za 4Q, kde dokázala pokořit očekávání jak na úrovni zisků (EPS 1,66 USD), tak na úrovni tržeb (7,3 mld. USD). Snižování nákladů (firma např. propustila 1500 zaměstnanců) se tak nejspíše zatím vyplácí. Akcie společnosti reagují na výsledky v premarketu růstem o 2,5 % na 141 USD.

11:58

Johnson & Johnson 4Q

Americký gigant Johnson & Johnson dnes reportoval výsledky za 4Q 2015. Zisk na akcii 1,44 USD pokořil odhady 1,42 USD, mírně za očekáváním zaostaly tržby 17,8 mld. USD (vs. est. 17,9 mld. USD). K zisku nad odhady dopomohly zejména prodej léků Remicade a Stelara. Společnost dále avizovala, že po zkušenosti s koupi firmy Synthes (2012, přes 18 mld. USD) nehodlá podnikat akvizice větších rozměrů. Velké společnosti jsou prý obtížné do firmy integrovat, proto se zaměří na menší ryby.

9:38

Ropa opět v klesajícím trendu

Ani dnešní den nehodlají medvědi na komoditním trhu odpočívat a navazují tak na včerejší 5% pokles. Tentokrát se ale jedná především o strach z růstu amerických zásob, které budou zveřejněny oficiální agenturou ve čtvrtek. Rostoucí korelace mezi ropou a akciemi rovněž způsobuje vysokou závislost cen akcií na ceně ropy, což se odráží v poklesu akciových trhů. Ropa Brent i WTI se dnes dostaly pod psychologickou úroveň 30 USD, obě oslabují o více než 2 %.

Komentář

Ranní komentář pro 26.1.2016

Již od počátku dnešní obchodní seance je jasné, že obchodování v Evropě i v USA bude silně ovlivněno negativním sentimentem na čínském trhu. Tamní index Shanghai Composite dnes totiž odepsal 6 %, k čemuž přispěly zejména dva důvody. Prvním z nich je strach z odlivu kapitá...

Celý komentář
8:58

Siemens nečekaně navýšil výhledy na 2016

Poměrně s nečekaným krokem včera v podvečer přišel management německé skupiny Siemens, který navýšil výhledy pro letošní rok. Tento krok byl pro mnoho investorů překvapivým především kvůli aktuálnímu vývoji v Číně. CEO společnosti nicméně investory ujistil, že by firma v takovéto době nenavyšovala výhledy, kdyby si svými výsledky nebyla jistá. Akcie Siemensu jsou tak jednoznačně nejvýkonnější akcií v německém indexu DAX, když aktuálně posilují o 5 % na 87,6 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.