Zpravodajství

Komentář

Akciové trhy opět pod tlakem levné ropy

Evropské akcie dnes po výrazné 3% páteční rally mírně odepisují, lví podíl na tom má zejména klesající komoditní sektor, který tak táhne akciové indexy do červených čísel. Přestože se německý index DAX dnes na velice krátkou chvíli podíval nad úroveň 9.800 bodů, své zisky neudržel a aktuálně se p...

Celý komentář
15:03

Akcie v USA otevřely v červeném

Stejně jako v Evropě i akcie v USA jsou taženy negativním sentimentem, který od počátku roku panuje na ropném trhu a na trhu těžařů. Široce sledovaný index S&P 500 momentálně odepisuje 0,5 %, průmyslový Dow Jones pak oslabuje o 0,4 %. Akcie v Evropě jsou na tom ještě hůře, celoevropský index STOXX Europe 600 klesá o 1 %.

13:46

Halliburton pod tlakem levné ropy

Negativní vývoj na trhu s ropou zasáhl i jedno z největších poskytovatelů technologií pro těžbu na světě, společnost Halliburton. Přestože společnost překonala očekávání upraveného EPS (31c. vs. 24c.), účetně se společnost ocitla ve ztrátě. O špatné kondici hovoří i meziroční propad tržeb za 4Q o 42 %. Lepším zítřkům nenasvědčují ani aktuální výhledy ceny ropy, které donutily společnost vytvoření mimořádných rezerv ve výši 192 mil. USD na propouštění a odpis aktiv. Nízké kapitálové výdaje těžařů tak omezují poptávku po službách Halliburtonu, což se pochopitelně odráží i na výkonu společnosti. Akcie reagují v premarketu poklesem o 1,5 % na 29,8 USD.

13:21

Řetězec McDonald’s svými výsledky pozitivně překvapil

Známá společnost celosvětově provozující řetězec rychlého občerstvení dnes odpoledne zveřejnila výsledky svého hospodaření za 4Q. Tržby 6,34 mld. USD překonaly konsenzus 6,23 mld. USD a podobně dopadl i zisk na akcii (očištěný o vliv prodeje aktiv) 1,28 USD (původní očekávání 1,23 USD). Společnost dokázala navýšit globální prodeje o 5 %, což výrazně dopomohlo k překonání poměrně konzervativně nastavených odhadů. K výrazné podpoře prodejů přispěly především tzv. “celodenní snídaně”, které společnost představila v říjnu minulého roku. Akcie v premarketu aktuálně posilují o necelé 3 % na 121,8 USD. 

10:38

Čínský yüan přestal oslabovat

Již delší dobu dělala klesající čínská měna vrásky na čele evropským i americkým exportérům, jejichž zboží se tak na čínském trhu efektivně prodražovalo. Vůči americkému dolaru jen od počátku roku oslabil yüan o 1,4 %, oproti loňskému prosinci dokonce o téměř 3 %. Dle informací ze závěru minulého týdne ale PBOC již o další oslabení yüanu neusiluje, což dokazuje i stabilizace kurzu v posledním týdnu. Kurz USD/CNY se tak nově stabilizoval blízko úrovně 6,58 CNY za 1 USD.    

9:41

Na ropný trh opět zavítali medvědi

Jako na horské dráze se poslední dobou musejí cítit komoditní investoři, kteří obchodují s kontrakty na ropu. Poté, co se v minulém týdnu cena barelu dostala až pod 27 USD, se cena ropy díky holubičímu projevu šéfa ECB Maria Draghiho vyšvihla ke konci týdne přes 32 USD/barel. Na zelené vlně obchodování pokračovalo i v úvodu dnešního obchodování, strach z přílivu íránské ropy ale nakonec převážil vidinu dalších monetárních stimulů, což způsobilo výprodeje ropy typu Brent i WTI, které odepisují necelé 3 % a opět se ocitají pod úrovní 32 USD/barel. 

9:07

Siemens hodlá koupit americkou firmu CD-adapco

Německá společnost Siemens dle agentury Reuters plánuje koupit americkou společnost CD-adapco, která se zabývá vývojem vizualizačního softwaru pro strojaře. Siemens hodlá koupit soukromou společnost od vdovy bývalého CEO Steva McDonalda, který zemřel loni v září. Celková transakce by měla dosáhnout objemu 1 mld. USD, akcie Siemensu odepisují mírných 0,2 % na 83,1 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 25.1.2016

Závěr minulého týdne probíhal v režii býků, když se po nedávných poklesech na akciových trzích dostal ke slovu prezident ECB Mario Draghi. Jeho holubičí proslov zvýšil očekávání dalších monetárních stimulů, které tak dostaly americký index S&P 500 zpátky nad úroveň 1900 bodů. Ještě pozit...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.