Zpravodajství

Komentář

Ropa a ECB obracejí trhy k růstu

Pochmurnou náladu investorů včera odpoledne zlepšil Mario Draghi ve svém proslovu, když na tiskové konferenci po skončení zasedání Rady guvernérů ECB hned v první větě naznačil možnost dalšího snížení úrokových sazeb, a to hned na dalším zasedání v březnu. Evropské akciové indexy reagovaly rychlý...

Celý komentář
14:46

Ropa navyšuje své zisky

Ke včerejšímu více než 11% růstu si dnes ropa typu WTI přidává další 6,5% posílení. Jeden barel této komodity se tak obchoduje již za 31,4 USD, což je ovšem stále přes 15 % níže než na začátku letošního roku. 

12:57

Slabší výsledky General Electric

Firma za uplynulý kvartál dosáhla na výnosech necelých 34 mld. USD, což o 2 mld. USD podstřelilo analytická očekávání. Na horších výsledcích se přitom podílela slabší výkonnost hned několika významných divizí. Titul v předobchodní fázi ztrácí 2 % na 28 USD. 

10:50

Indexy nákupních manažerů PMI mírně pod odhady

Index PMI za eurozónu byl reportován na 52,3 bodech, což znamená mírný pokles oproti prosincovým 53,2 bodům. Navíc jde o slabší hodnotu než odhadovaných 52,3 bodů. Akciové indexy na mírně slabší hodnoty nereagují a dál rostou o více než 2 %.

9:12

Evropa pokračuje ve čtvrtečním posilování

Akciový index STOXX Europe roste o více než 2 % na 336 bodů, čímž navyšuje své včerejší 2% zisky. Obdobně se vyvíjí i jednotlivé národní indexy v čele s francouzským CAC 40, který přidává 2,4 % na 4301 bodů. Optimismus zažehl Draghi, který na včerejší tiskové konferenci přislíbil další monetární intervence.

Komentář

Ranní komentář k 22.1.2016

Významný dopad na evropské burzy měl proslov Maria Draghiho na tiskové konferenci po skončení zasedání Rady guvernérů ECB. Draghi se snažil znovu ujistit investory o připravenosti centrální banky k dalším intervencím vzhledem k tomu, že inflační očekávání znovu poklesla. Hned v prv...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.