Zpravodajství

Komentář

Trhy na včerejší růst nenavázaly a znovu se zabarvily do červených čísel

Chvilkové uklidnění, které na akciové indexy přinesl včerejšek, dnes vzalo za své a burziáni se opět dívali na indexy zabarvené dočervena. V Evropě i za oceánem byly rychle umazány včerejší zisky a indexy dál hledaly své dno. DAX se dostal pod psychologickou hranici 9 500 bodů a pohybov...

Celý komentář
15:28

Euro před zasedáním ECB bez většího pohybu

Zítra proběhne první letošní zasedání Rady guvernérů ECB. Úrokové sazby s nejvyšší pravděpodobností zůstanou na současných úrovních. Zajímavější bude až následná tisková konference Draghiho, který by se měl vyjádřit k prognóze inflace i k aktuálním turbulencím na finančních trzích. Euro dnes nezaznamenává žádné zajímavější pohyby a například vůči dolaru ztrácí jen 0,2 % na 1,09 EUR/USD.

14:47

Zámořské indexy otevírají téměř dvouprocentní ztrátou

Index S&P 500 otevírá o 1,6 % níže na 1852 bodech, přičemž obdobně oslabují i další významné akciové indexy jako NASDAQ 100 či DJIA. Jde o mírně příznivější otevření, než bylo ráno indikováno futures kontrakty, které avizovaly více než 2% poklesy. Nejvíce pod tlakem jsou znovu tituly navázané na ceny ropy.

14:10

O služby Netflix má zájem stále více lidí

Firma za 4Q loňského zisku dosáhla EPS na 7c, což překonalo odhadované 2c. Výnosy naplnily predikce analytiků počítajících s 1,8 mld. USD. Mimo USA si firemní služby objednaly nově 4 miliony uživatelů oproti předpokládaným 3,5 mil. Zvláště kvůli tomuto údaji poskočily akcie firmy v poobchodní fázi o 7 % na 115 USD.

13:43

Ropa prohlubuje svá minima

Ropa typu WTI se dostává hlouběji pod hladinu 28 USD/barel, což znamená, že se dostává na svá třináctiletá minima. Další poklesy jsou způsobeny obavami, že zítřejší report DoE poukáže na další nárůst zásob ropy v USA. 

Komentář

Ranní komentář k 20.1.2016

Včera jsme byli svědky poměrně robustního růstu na evropském a v počátku i na americkém akciovém trhu. Příčinu optimismu nalezli investoři v reportovaných makrodatech z Číny. Konkrétně šlo o vývoj HDP, který posílil o 6,8 % a jen o desetinu procentního bodu tak nedosáhl na trhem od...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.