Zpravodajství

15:43

Britská libra padá na nejnižší hodnoty za posledních sedm let

Guvernér BoE dnes jasně indikoval, že sázky některých spekulantů na brzké zvýšení úrokových sazeb ve Velké Británii jsou chybné. Inflace v zemi sice posiluje, nicméně kvůli vzrůstajícím zahraničním rizikům nejsou prozatím měnové restrikce na místě. Britská libra se nyní obchoduje na úrovni 1,42 GBP/USD, což je nejnižší hodnota od března roku 2009. 

13:33

Morgan Stanley příjemně překvapuje své akcionáře

Za uplynulé čtvrtletí firma na výnosech vygenerovala 7,9 mld. USD, čímž bylo o 200 mil. USD překonáno tržní očekávání. Pozitivní vliv vyšších výnosů se příznivě projevil i na čistém zisku, který dosáhl 43 centů na jednu akcii oproti odhadovaným 32 centům. 

11:07

Inflace eurozóny stále velmi nízká

Za prosinec došlo v eurozóně k růstu cenové hladiny o 0,2 % y/y, což přesně odpovídalo odhadovaným úrovním. Jádrová inflace, očištěná o vlivy změn cen energií a potravin, vzrostla o 0,9 % y/y. 

9:00

HDP v Číně mírně pod očekávání

Během 4Q loňského roku posílila čínská ekonomika o 6,8 % y/y, což mírně podstřelilo odhadovaných +6,9 % y/y. Šlo tedy o nejpomalejší tempo růstu HDP od roku 2009. Je zřejmé, že čínská ekonomika bude potřebovat ještě mnoho podpory, a to jak ze strany centrální banky tak i vlády. Akciové trhy reagují na report pozitivně vzhledem k tomu, že nedošlo k mnohem silnějšímu podstřelení očekávaných hodnot, jak část trhu spekulovala.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.