Zpravodajství

Komentář

Trhy hledají pevnou půdu pod nohama

Evropské trhy na začátku třetího lednového týdne od otevření korigovaly poklesy z minulého týdne. Německý index DAX vystoupal až nad úroveň 9.650 bodů a připsal si tak více než 1 procentní bod. Neuběhla však ani hodina obchodování a úsměvy investorů začaly postupně blednout. Nasbírané ranní ...

Celý komentář
15:01

Norská koruna navyšuje své ztráty

Kvůli pokračujícímu propadu cen ropy oslabila norská koruna vůči americkému dolaru na 8,9 USD/NOK, což jsou nejnižší hodnoty od roku 2002. Dnes tento měnový pár klesá o dalších 0,6 %. Dle konsensu analytických odhadů zveřejněných agenturou Bloomberg by měla norská koruna v průběhu příštího roku znovu zpevňovat, a to na 7,8 USD/NOK. Hlavní roli zde bude mít další vývoj cen ropy. 

11:13

Nejvíce posilující titul dne v indexu DAX? Adidas

Akcie Adidas rostou o téměř 10 % na 92,2 EUR díky výměně CEO. O propuštění investory neoblíbeného Hainera se spekulovalo již několik měsíců a nyní k tomu konečně došlo. Na jeho postu jej vystřídá Kasper Rorsted, dřívější CEO Henkelu. 

9:12

Evropské akciové indexy zčásti umazávají páteční ztráty

Zhruba hodinu po otevření evropských burz přidávají zdejší akciové indexy půl procentního bodu. Je tak zčásti redukován více než 2% pokles z pátku. Obchodní aktivita je však o poznání slabší, což pravděpodobně souvisí s dnešním svátkem v USA, kvůli kterému zůstanou tamní burzy uzavřeny. 

Komentář

Ranní komentář k 18.1.2016

I v pátek se obchodovalo za negativního sentimentu, přičemž německý DAX ztratil 2,5 % a americký S&P 500 odepsal 2,2 %. Za poklesy stály zejména obavy z ekonomického vývoje v Číně a vlivu tamního ochlazení na další země v čele s USA a Evropou. S pokračujícími výp...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.