Zpravodajství

Komentář

Propady cen ropy negativně doléhají i na akciové trhy

Dnešní obchodní den vypadal ze začátku poměrně příznivě, a to především z důvodu, že evropský index otevíral kolem nuly a dokonce vykazoval i určitou snahu o růst. Zlom přišel ve chvíli, kdy ropa skokově prolomila úroveň 30 USD za barel. Německý akciový index DAX reagoval rychlým nabírán ztr...

Celý komentář
13:28

Akcie ČEZ klesají pod 400 CZK

Akcie české polostátní energetické společnosti aktuálně odepisují 2 % na 394 CZK. Pod hranicí 400 CZK se obchodovaly naposledy v roce 2005. Ztráty zaznamenávají i ostatní evropské utility, RWE -2,3 % na 11,08 EUR, E.ON -2,7 % na 8,3 EUR. Poklesy jsou taženy klesající cenou elektřiny, ta dnes odepisuje 2 % na 23,8 EUR/MWh.

12:36

Americké trhy navážou na evropské poklesy

Dnešní obchodování se nese ve znamení poklesu u všech evropských burz, německý DAX aktuálně odepisuje 1,1 % na 9690 bodů. Poklesy se nevyhýbají ani pražskému parketu, index PX ztrácí 1 % na 990 bodů. Futures indikují přenos negativního sentimentu i do zámoří, kontrakt na S&P 500 aktuálně ztrácí 1,5 % na 1885 bodů.

11:02

Eurodolar před makrodaty mírně roste

Nejvýznamnější měnový pár dnes přidává 0,4 % a obchoduje se na hranici 1,09 EUR/USD. Investoři čekají na odpolední kurzotvorné informace, a to report maloobchodních tržeb, průmyslové produkce v USA a indexu sentimentu spotřebitelů.

9:20

Ropa padá pod 30 USD za barel

Barel americké lehké ropy WTI klesá téměř o 5 % na 29,7 USD. Také Brent dnes zažívá výrazný sestup, aktuálně se obchoduje za 29,8 USD/barel za 3,4% poklesu. Společně s děním v Číně je pokles ropy největším hybatelem trhů v tomto roce.

Komentář

Ranní komentář k 15.1.2016

Včerejší obchodování v USA se neslo ve znamení částečné korekce sestupného trendu ze začátku tohoto roku. Trh reagoval na proslov J. Bullarda, prezidenta Fed St. Louis, který nepřímo naznačil možné zpomalení tempa růstu úrokových sazeb ve Spojených státech. To potvrzuje ohlasy trhu, jehož úč...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.