Zpravodajství

Komentář

Čína stále dává investorům příležitost

Obchodování se dnes neslo v mírně pozitivnějším sentimentu, neboť se dnes nereportovala žádná významnější makrodata a investoři obchodovali především podle technických ukazatelů. Index DAX byl v průběhu dne až na úrovni 9.978 bodů, tj. o 1,3 % výše oproti pátečnímu závěru. Šlo tedy vidě...

Celý komentář
14:37

Australský dolar částečně umazává ztráty z minulého týdne

Další poklesy cen komodit vyvolané turbulencemi v Číně způsobily v uplynulých dnech významné ztráty australskému dolaru. Ten jen za minulý týden vůči americké měně odepsal téměř 5 % a dostal se tak až k nejnižším úrovním od začátku října loňského roku. Dnes však měnový pár AUD/USD znovu mírně posiluje, a to díky částečnému uklidnění paniky z minulého týdne. Australský dolar přidává vůči tomu americkému 1,1 % a obchoduje se tak kolem hladiny 0,7 AUD/USD.  

11:17

Růst indexu DAX z úvodu dne nevydržel

DAX krátce po otevření německé burzy přidával až 1 %, čímž se dostal nad 9960 bodů. Tento optimismus však příliš dlouho nevydržel a nyní se tento index pohybuje opět na úrovní pátečního závěru. 

8:07

Continental naplnil své loňské výhledy

Za loňský rok firma dosáhla na tržbách 39,2 mld. EUR, což přesně odpovídá výhledům managementu i analytiků. Obdobné to je i s provozním ziskem, který s 4,4 mld. EUR naplnil predikce. V letošním roce by měly výnosy vzrůst na 41 mld. EUR ovšem při poklesu EBIT na 4,3 mld. EUR. Po otevření burz akcie Continental klesají o 1 % na 201 EUR. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.