Zpravodajství

Komentář

Ohlédnutí za prvním týdnem roku 2016

Burzy na celém světě byly v tomto týdnu negativně ovlivňovány nešťastně nastavenou regulací hlavních čínských burz. Nejistota ve vývoji čínské ekonomiky, která se silně projevila v srpnu loňského roku, zatím totiž nezmizela. Zmiňované regulace tak byly během včerejška zrušeny a to přisp...

Celý komentář
15:37

Dolar vrací krátkodobé zisky po příznivých makrodatech

Eurodolar aktuálně klesá o 0,4 % a pohybuje se na úrovních kolem 1,09 EUR/USD. Po zveřejnění informací o vyšší než očekávané tvorbě pracovních míst v USA dolar oproti euru krátkodobě posílil až o 1,2 % k hodnotě 1,08 EUR/USD. Své zisky ale neudržel a vrátil se přibližně na úrovně před reportem zmíněných makrodat.

13:53

Pozitivní zprávy z amerického trhu práce

Dnes odpoledne reportovaná makrodata v USA pomohla trhům posunout se k vyšším úrovním. V zámoří narostl počet pracovních míst o 292 tisíc, oproti odhadovanému růstu o 200 tisíc. Míra nezaměstnanosti zůstává na hodnotě 5 %, v souladu s odhady. S&P 500 dnes otevře v zelených číslech, futures kontrakty předpovídají 1,2% nárůst na 1955 bodů.

10:42

Akcie Tesco po zvýšení investičního doporučení prudce rostou

Akcie britského maloobchodního řetězce dnes vystřelily o 7,3 % na 146,5 GBp po tom, co Barclays zvýšilo své investiční doporučení pro tento titul na „koupit“ s cílovou cenou 190 GBp. Dle londýnské finanční společnosti by příští týden zveřejněné tržby měly pozitivně překvapit. Analytický konsensus dle agentury Bloomberg stanovuje dvanáctiměsíční cílovou cenu ještě výše, a to na 205 GBp, což značí 40% růstový potenciál z dnešních úrovní.

9:10

DAX opět nad 10 000 body

Růstový trend z Číny se přenesl i do Evropy, index DAX otevírá v zelených číslech. Aktuálně přidává 1 % na 10 080 bodů. Největším tahounem německého trhu se stávají akcie Volkswagenu, ty rostou o 3,5 % na 119 EUR. Pohyby vzhůru vykazují i ostatní evropské indexy, pražský PX připisuje 1,5 % na 930 bodů.

Komentář

Ranní komentář k 8.1.2016

Dnešní obchodování bude, stejně jako v posledních dnech, silně ovlivněno událostmi z Číny. Byli jsme svědky částečné korekce předchozího propadu čínského trhu, kdy Shanghai Composite dnes připsal 2 % na 3186 bodů. Investoři pozitivně zareagovali na zrušení pravidla o pozastavení obchodo...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.