Zpravodajství

15:25

Ropa částečně maže dnešní propady

Negativní čínský sentiment se přenesl i na trh s ropou. V ranních hodinách se ropa typu WTI obchodovala za 32,1 USD/barel, tyto ztráty částečně koriguje a aktuálně se její cena pohybuje na úrovni 33,3 USD/barel, což implikuje 2 % pokles. Volatilita je způsobena především nervozitou investorů ohledně budoucího vývoje čínské ekonomiky.

14:51

Volkswagen dnes silně ztrácí

Akcie německé automobilky VW dnes odepisují 4,8 % na 113 EUR po oznámení, že firma bude muset zpětně odkoupit 110 000 vozů v USA nebo poskytnout výraznou slevu z kupní ceny. Tento týden titul ztrácí už 16 % poté, co americké ministerstvo spravedlnosti zažalovalo společnost v souvislosti s emisním skandálem.

12:32

Další poklesy čínského jüanu

Čínská centrální banka i dnes, už osmý den v řadě, snížila referenční sazbu své domácí měny vůči americkému dolaru. Aktuálně se jüan obchoduje na úrovni 6,59 USD/CNY. Slabší měna by měla pomoci čínským exportérům. Na druhou stranu jde i o informaci potvrzující křehkost tamní ekonomiky, která si očividně žádá další a další podpůrná opatření.

9:32

Poklesy v Evropě pokračují

Evropské akciové trhy navazují na negativní sentiment z Číny a pokračují v trendu posledních dní. Německý DAX odepisuje 3,7 % na 9835 bodů, širší Euro Stoxx 50 klesá o 2,9 % na 3047 bodů. V červených číslech pravděpodobně otevřou i americké burzy, futures kontrakty na S&P 500 indikují více než 2% pokles.

Komentář

Ranní komentář k 7.1.2016

Čínský akciový trh nadále sužuje silná volatilita. Hlavní akciový index propadl o 7 % na 3125 bodů, následně bylo obchodování předčasně ukončeno. Čínský regulátor akciových trhů na mimořádné schůzce rozhodl o dalším omezení prodeje akcií majoritními akcionáři. Nervozita vládne i na trhu s čí...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.