Zpravodajství

Komentář

Novoroční poklesy pokračují

Téma zpomalování Číny nadále znervózňuje investory a středa se tak stává třetím poklesovým dnem tohoto roku. Pochyby o síle čínské ekonomiky podporuje fakt, že čínská centrální banka již sedmý den v řadě oslabuje referenční sazbu pro juan a směřuje tak k řízené devalvaci měny. Tyto kroky maj...

Celý komentář
15:26

Brent na dvanáctiletých minimech

Cena ropy typu Brent dnes klesá o 4,3 % na 34,9 USD/barel, což je nejnižší hodnota od roku 2004. Příčinou poklesu je vysoká těžba, která neodpovídá aktuální globální poptávce. 

11:50

Evropské indexy znovu pod prodejním tlakem

Burzy v Evropě dnes odepisují zhruba 1,5 % a dostávají se tak již na dohled prosincových minim. Negativní vliv mají zejména nové informace z Číny. Intervenci tamní centrální banky si investoři překládají jako potvrzení toho, že čínská ekonomika čelí stále závažným problémům. Futures kontrakty indikují, že i zámořské burzy otevřou v červených číslech, konkrétně zhruba -1,6 %.

7:43

Čína dál devalvuje svou měnu

Už sedmým dnem v řadě přistoupila čínská centrální banka k oslabení referenční sazby pro juan. Tímto způsobem se snaží čínští představitelé podpořit exporty země a v konečném důsledku posílit i ekonomiku. Juan oslabil o 0,5 % na 6,552 USD/CNY, což je nejnižší hodnota od dubna roku 2011. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.