Zpravodajství

Komentář

Ostrý start do nového roku

Rok 2016 investory přivítal bez jakékoli poprázdninové schovívavosti, monitory burziánů se hned od otevření trhů červenají. Důvodem jsou negativní makrodata z Číny. Index PMI z průmyslu na úrovni 48,2 bodů nenaplnil odhady analytiků a vzhledem k tomu, že se jedná o nejnižší číslo o...

Celý komentář
15:37

Politické napětí podporuje ceny ropy

Ceny ropy typu Brent i WTI dnes rostou o 4 %, resp. 3 %. Podporou jím je zvyšující se politické napětí na Blízkém východě mezi Saúdskou Arábií a Íránem. Saúdská Arábie vyhostila íránské diplomaty v reakci na nedávný útok na její ambasádu v Íránu. Za Saúdy se postavil také Bahrain a Spojené arabské emiráty.

10:35

Evropský PMI v průmyslu nad očekávání

Index PMI za průmyslový sektor v eurozóně vzrostl z listopadových 53,1 bodů na aktuálních 53,2 bodů. O jednu desetinu procentního bodu tak byla překonána odhadovaná úroveň 53,1 bodů. 

8:55

Výprodeje v Číně sráží i Evropu

Vlivem reportu slabších než očekávaných makrodat odepsal čínský akciový index Shanghai Composite 7 %. Tento vývoj má negativní vliv i na evropské burzy, kde například německý DAX 30 odepisuje 3,6 % na 10 360 bodů. 

Komentář

Ranní komentář k 4.1.2016

Během uplynulých dvou týdnů se na významných světových akciových trzích obchodovalo ve znamení snížené likvidity a při absenci významnějších kurzotvorných událostí. Akciový index S&P 500 si od 21. prosince připsal pouhá 2 % a uzavřel na 2043 bodech. Americké burzy přitom pozastavily svůj prov...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.