Zpravodajství

15:43

Úspěch Star Wars podporuje akcie Walt Disney

Nový díl ságy Star Wars vydělal celosvětově již více než 1 mld. USD. Této hranice bylo dosaženo v rekordně krátkém období, a sice během pouhých 12 dnech od uvedení tohoto filmu do kin. Akcie filmového studia Walt Disney, které vlastní práva ke Star Wars, dnes rostou o 1,6 % na 107,5 USD. Jdou tak proti celému akciovému trhu, který v USA odepisuje zhruba 0,6 %. 

Komentář

Úvod týdne bez výraznější aktivity

Dnešní obchodní seance se stále nese ve svátečním duchu. Zobchodovaný objem je na třetinové úrovni oproti běžným hodnotám. Výraznějších pohybů se dnes burzovní parkety také nedočkaly. Německý index DAX se krátce po otevření zámořských trhů drží u 10.700 bodů a odepisuje 0,5 %. Většina akcií ...

Celý komentář
14:36

Zámořské indexy otevírají s mírnými ztrátami

Po třech neobchodních dnech zahajují americké burzy obchodování v lehce červených číslech. Akciový index S&P 500 ztrácí 0,4 % na 2052 bodů s tím, že i ostatní významné indexy klesají obdobným tempem. Zobchodované objemy zůstávají vzhledem ke svátkům nadále velmi nízké, konkrétně na pouhých 50 % běžného stavu.

10:14

Ropa je znovu pod tlakem

Během uplynulého týdne se ceny ropy zvýšily o téměř 9 %, za čímž stál zejména report ohledně nízkých zásob této komodity v USA. Dnes však cena ropy typu WTI navazuje na dlouhodobější trend a znovu klesá, konkrétně 2 % na 37,3 USD/barel. 

8:28

DAX drží rychlé zisky z konce minulého týdne

Během středy, což byl pro německé burzy poslední obchodní den uplynulého týdne, akciový index DAX posílil o 2,3 % na 10 727 bodů. Krátce po znovuotevření burz se daří tyto zisky dál držet. Nejvíce si připisují utility v čele s RWE, jejíž akcie přidávají 1,4 % na 12,2 EUR. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.