Zpravodajství

Komentář

Klidné obchodování před svátky

Trhy se v posledních dnech chovají velmi technicky. Přisuzuji to absenci důležitých zpráv a nižším objemům v souvislosti s blížícími se svátky. Německý index DAX dnes v podstatě osciluje kolem nuly za přibližně dvoutřetinovým objemům proti měsíčnímu průměru.

Celý komentář
14:11

Americká ekonomika svým růstem překonává odhady

Dle závěrečné revize vzrostl americký hrubý domácí produkt za třetí kvartál tohoto roku o 2 % q/q, což o jednu desetinu procenta překonalo odhadované úrovně. Nejvíce se na růstu zámořské ekonomiky podepsala zvýšená spotřeba tamních domácností. 

10:34

Euro vůči dolaru dál posiluje

Eurodolar dnes přidává 0,2 % a znovu se tak blíží k hladině 1,1 EUR/USD. Maxim tento měnový pár dosáhl na začátku roku, kdy se obchodoval i nad 1,217 EUR/USD a minim v březnu. Tehdy se eurodolar podíval i pod hladinu 1,05 EUR/USD.

8:55

Burzy v USA si udržely solidní zisky

Akciový index S&P 500 si i přes výrazněji volatilní průběh obchodování nakonec dokázal udržet téměř 0,8% zisky z úvodu obchodování. Během dne se přitom hned dvakrát přiblížil k pátečním závěrečným úrovním. Dnes by měly americké burzy pokračovat v mírném optimismu, futures indikují otevření kolem 0,25 % v zelených číslech.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.